انجام عملیات 18 ساعته برای برگشت جسد کوهنورد بندرعباسی/ توصیه به کوهنوردان

جمشید نیکزاد، رییس جمعیت هلال احمر آمل، در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز افزود: پس از 18 ساعت عملیات طاقت فرسا در ساعت 21 امشب جسد مرحوم برکت صادقی تحویل نیروی انتظامی و  آرامستان شد.
وی بیان داشت: این عملیات توسط تیم شش نفره به سرپرستی رییس این جمعیت پشتیبانی شد و هم اکنون تیم اعزامی در حال بازگشت به پایگاه امدادی هستند.
این مسوول در ادامه توصیه هایی برای افرادی که قصد صعود به قله دارند بیان نمود و گفت: کوهنوردان قبل از صعود حتما به هواشناسی توجه ویژه داشته  و امکانات ویژه کوهنوردی را با خود همراه داشته باشند.
نیکزاد ادامه داد: مسئولین کوهنوردی رینه و پلور نسبت به ثبت ورود ، صعود و برگشت خود هماهنگی های لازم را نموده و به فدراسیون اعلام نمایند.
رییس جمعیت هلال احمر آمل افزود: حتما جهت صعود به قله به صورت تیمی بوده و از صعود به صورت انفرادی خودداری نمایند.
وی اظهارداشت: با توجه به اینکه در این فصل از سال در این منطقه بادهای تند و منطقه ای می وزد و رعد و برق های شدیدی اتفاق میفتد حتما مسائل ایمنی را رعایت کنند و لوازم مربوط به انتخاب مسیر از جمله GPS و تلفن همراه مجهز به حداقل سه باطری یدک را به همراه داشته باشند.
رییس جمعیت هلال احمر آمل در پایان ضمن ابراز همدردی با خانواده مرحوم صادقی این سانحه اسفناک را به هموطنان عزیز در استان خوزستان وجامعه کوهنوردی ایران تسلیت گفت.