افزایش غیرقانونی کرایه تاکسی در آمل و ضرورت برخورد با متخلفان

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، در چند روز اخیر شاهد افزایش کرایه تاکسی در آمل هستیم که پیگیری ها نشان می دهد این افزایش غیرقانونی می باشد.

افزایش غیرقانونی کرایه تاکسی زمینه ایجاد اختلاف میان مردم و رانندگان و مشکلات دیگر می شود که ضرورت دارد متولیان امر نظارت و کنترل بیشتری در این خصوص داشته باشند.

یک راننده تاکسی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این که کرایه تاکسی افزایش پیدا کرده است، گفت: اگر مردم مشکلی دارند و این امر را قبول ندارند شماره تاکسی ما را یادداشت کرده و به سازمان تاکسیرانی ارائه دهند.

وی تصریح کرد: ما با افزایش قیمت در بخش های مختلف روبرو هستیم که باید کرایه تاکسی نیز افزایش پیدا کند.

راننده دیگر در گفتگو با خبرنگار ما در پاسخ به این سوال که چرا افزایش قیمت بر روی تاکسی درج نشده است، بیان داشت: حدود 3 سال است که دیگر برچسب افزایش قیمت را به ما نمی دهند.

وی در پاسخ به این سوال که چه کسی دستور افزایش قیمت را داده است، تصریح کرد: دو تن از اعضای شورای شهر  آمل به ما گفتند نرخ افزایش پیدا کرده است و کرایه ها را بالا ببرید.

علیرضا شیرسوار، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری آمل در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این که ما خواستار افزایش نرخ کرایه تاکسی هستیم، گفت: شورای شهر آمل در این خصوص مصوبه ای داشته است که به فرمانداری ارسال شد اما موافقت با این قضیه نشده است.

وی ادامه داد: با موافقت فرمانداری نسبت به افزایش کرایه، این امر به رانندگان اعلام خواهد شد و با متخلفین افزایش غیرقانونی کرایه برخورد می شود.

چنگیز فروزان رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل در خصوص افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی توسط عده ای از رانندگان گفت: متاسفانه عدم نظارت درست بر عملکرد رانندگان و نبود برخورد قاطع با متخلفان موجب شده هر ساله شاهد افزایش کرایه تاکسی بیش از نرخ مصوب از سوی رانندگان باشیم.

وی افزود: تاکنون نرخی بابت افزایش کرایه تاکسی تصویب نشد و همان نرخ قبلی است و با همکاری نیروی انتظامی و سازمان تاکسیرانی با رانندگانی که خودسرانه نرخ کرایه تاکسی را قبل از نرخ مصوب افزایش دهند برخورد جدی صورت می گیرد.