تاکنون هیچ درخواست شخصی نداشتم / مجلس مکانی برای یقه چاک دادن نیست

 

کمال نیوز: یکی از مهم‌ترین اخبار مجلس شورای اسلامی در هفته‌ای که گذشت به حادثه روز سه‌شنبه گذشته و خبر درگیری خلیل آقایی معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی با نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی باز می‌گردد.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با فارس، در مورد وقایع روز سه‌شنبه صحن علنی مجلس اظهار کرد: وقتی که می‌توانم با دلیل و منطق برابر افراد و مسؤولان برای احقاق حق حوزه استحفاظی و مردم برآیم نیازی به درگیری فیزیکی ندارم و اصلاً در اموری از مردم درگیری فیزیکی نداشتم.

وی افزود: مجلس خانه ملت است و در آن تصمیمات اساسی کشور گرفته می‌شود پس مکانی برای درگیری و یقه چاک دادن نیست.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قبل از آغاز رسمی صحن مجلس در روز سه‌شنبه به اتفاق آقای ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس نامه نمایندگان شمال کشور مبنی بر اعتراض به واردات بی‌رویه برنج که خطاب به وزیر جهاد کشاورزی را به معاون پارلمانی این وزاتخانه دادیم تا به‌عنوان رابط، نامه را به وزیر جهاد کشاورزی برساند، ادامه داد: معاون وزیر جهاد کشاورزی در این زمینه دست به حالت تهاجمی زد و اعلام کرد که بدون واردات برنج باید آن را با کیلویی 10 هزار تومان خریداری کنیم که در این بین تنها به این فرد اعلام کردیم که شما زحمت بکشید نامه را به وزیر برسانید.

یوسفیان‌ملا با اشاره به اینکه نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس هم شاهد بود که معاون وزیر جهاد کشاورزی حالت تهاجمی به خود گرفته و با عصبانیت با ما برخورد کرد، افزود: به همراه آقای نانواکناری صلاح دیدیم که بحث را ادامه ندهیم و از آن موقعیت خارج شویم.

وی با بیان اینکه لحظاتی بعد از صحبت با خلیل آقایی و ترک موقعی که با هم بودیم دیدیم که صدا بالا رفته و دست به چاک زدن یقه خود کرد، ادامه داد: در فیلم‌ها هم شاهد هستیم که اصلاً در آن صحنه حضور نداشتم.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه معاون وزیر جهاد کشاورزی مدعی است که من به او فحاشی کرده‌ام، افزود: در این رابطه باید گفت نمایندگان مجلس با دست خود دهان این فرد را گرفته بودند و او را از مجلس خارج کردند چطور می‌شود من فحاشی کرده باشم در حالی که دهن معاون وزیر را با دست گرفتند تا صدایش را بقیه نشنوند.

این مسؤول با اعلام اینکه طی 12 سال گذشته که خادم مردم در مجلس بوده‌ام تاکنون هیچ درخواست شخصی از مسؤول، وزیر یا مدیری برای خود و خانواده‌ام نداشتم، یادآور شد: در حالی که این فرد ادعا دارد از او درخواست شخصی داشتم، می‌خواهم بدانم یک نماینده مجلس چه درخواستی می‌تواند از معاون یک وزیر داشته باشد تا آن را برآورده کند.

یوسفیان‌ملا با اشاره به بی‌اعتنایی معاون وزیر به نامه نمایندگان شمال کشور، افزود: در روز سه‌شنبه بحث برنج، دفاع از حق کشاورزان، شالیکاران و عدم واردات بی‌رویه برنج مطرح بود و هیچ بحث دیگری بیان نشده بود.

وی با اعلام اینکه در روز سه‌شنبه معاون وزیر جهاد کشاورزی به‌عنوان رابط بین نمایندگان شمال کشور و وزیر جهاد کشاورزی بوده و از او خواستیم تا نامه مخالفت برای واردات برنج را به آقای حجتی برساند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کشاورزان هنوز محصول برنج را برداشت نکرد‌ه‌اند واردات بی‌رویه لزومی ندارد و نباید این اقدام انجام شود در حالی که امسال با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده و همه مردم، مسؤولان، وزرا و مدیران باید به تولید داخل توجه ویژه داشته باشیم.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا ادعای معاون وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر درخواست شخصی، پیگیری زمین 400 هکتاری فرودگاه و برافرخته شدن آقایی صحت دارد، یادآور شد: درگیری مجلس در روز سه‌شنبه فقط در مورد نامه نمایندگان به عدم واردات بی‌رویه برنج بوده است و هیچ بحث دیگری نبود.

این مسؤول با اشاره به اینکه پیگیری ایجاد و ساخت فرودگاه در مازندران مگر درخواست شخصی و جرم است، گفت: ایجاد فردوگاه برای رفاه حال مردم استان‌های شمالی کشور است که وزیر جهاد کشاورزی نیز در این امر دستوراتی داده است و موافقت و عدم موافقت ایجاد آن ارتباطی به معاون وزیر ندارد./خبرگزاری فارس