دیدار صنعتگران و اصناف آمل با امام جمعه آمل +عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در دیدار با رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران و صنعتگران و اصناف آمل با بیان این که برای توسعه شهرستان همه باید نگاه بلندی داشته باشیم، گفت: وجود علمای بزرگ و شخصیت های سیاسی و فرهنگی که عهده دار سکان قوه مقننه و مجریه و از فرزندان این شهرستان هستند اما نتوانستیم استفاده خوبی داشته باشیم

وی با تاکید بر این که اجرای فرامین مقام معظم رهبری در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، توجه به تولید داخلی است، افزود: متاسفانه امروز بانک ها بزرگ ترین عاملان سطح تولید هستند که باید نگاه ها عوض شود در حالی که خود بانک ها نگاه اقتصادی دارند

وی تصریح کرد: اگر بانک ها اصلاح نشوند امکان مانور خوب در اقتصاد و تولید وجود ندارد

 حجت الاسلام مرتضوی اظهارداشت: نباید به تولید کنندگان فشار وارد کنیم و ضروری است از چرخه تولید حمایت های لازم صورت گیرد

وی با اشاره به این که تحقق اقتصاد مقاومتی برکات و دستاوردهای ارزشمندی دارد، گفت: باید در راستای نهادینه سازی اقتصاد مقاومتی از همه فرصت ها بهره لازم را ببریم که ضرورتی اساسی است

امام جمعه آمل با بیان این که 46 درصد صنایع استان در 4 شهرک صنعتی آمل استقرار دارند، گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا موانع سر راه صنعتگران و بازاریان را رفع کنیم

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: دادن شعار کفایت نمی کند و باید در عمل برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گام برداریم

امام جمعه آمل افزود: اقدام و عمل ما باید منطبق با رهنمودهای مقام معظم رهبری باشد و تلاش کنیم در این عرصه کوشا کنیم

حجت الاسلام مرتضوی با قدردانی از همت و وحدتی که میان مدیران وجود دارد، اظهارداشت: همه مدیران شهرستان دغدغه خدمت به مردم دارند و هر جایی که مدیری قصد خدمت صادقانه به مردم را داشته باشد مورد حمایت خود قرار می دهیم

وی خواستار استفاده از ظرفیت های شهرستان در تمام بخش ها شد و افزود: باید از ظرفیت های موجود به بهترین نحو ممکن و آن گونه شایسته است استفاده کنیم.

امیر میران آملی نائب رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به اینکه درتمام دنیا قانون برای این که هرکسی بیشرین مالیات راپرداخت می کنند از بیشترین خدمات بهره ببرند گفت : خوشبختانه با وجود 46 درصد صنعت مازندران درآمل ودادن بیشترین مالیات از کمترین امکانات ما برخوردارهستیم .

وی افزود : درایران 20 درصد اقتصاد دولتی و80 درصد اقتصاد غیر دولتی می باشد که می بایتس 80 درصد دادن مالیات رابردوش بکشند .

نائب رئیس اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه عدم همکاری بعضی از بانکها باعث می شود که شرکتها اعلام ورشکستگی کنند بیان داشت : ورشکستگی قانونی است استاندار ومعاون ایشان اجازه ندارند دراین بخش ورود پیداکنند بلکه باید راهکاری را اتخاذ کنند تا شرکت ورشکسته را نجات بدهند نه اینکه به زندگی خصوصی وحریم شخصی ورود پیداکنند.

محمد جعفر جوادی رئیس انجمن کارفرمایان شهرستان آمل گفت : از 100 درصد واحدهای تولیدی شهرستان 50 درصد واحدهای تولیدی تعطیل هستند ویا بخشی بین 50 تا90 درصد مشغول کارهستند .

وی افزود : متاسفانه بخاطر عدم همکاری بانکها 800 پرونده صنتعگران وتولید کنندگان آملی در بانکها وجوددارد که فقط به بخشنامه بانک خودش اکتفا می کنند .

رئیس انجمن کارفرمایان شهرستان آمل با بیان لینگه نگاه ملی برای تولید نیست ادامه داد : تحریم داخلی 20 وتحریم داخلی 80 درصد می باشد که بخاطر نبود همکاری ما از تحریم داخلی گله مندهستیم .

غلامرضا حمیدی رئیس اتاق اصناف شهرستان آمل با بیان اینکه 65 اتحادیه مشفول خدمات دهی بمرده هستند گفت : علیرغم اینکه درتمام زمینه ها نقش ساپورتی داریم ولی دارای مشکلات فراوان هستیم که جایگاه اصناف خوب دیده نمی شود.

وی افزود : بی توجه ای به واحدهای تولیدی وبازار باعث ولنگری می شود که بعداز انقلاب اگرواحد صنفی بخواهد درامر حجاب وعفاف ورود پیداکند مورد شک وتردید قرارمی گیرد .