مراسم گلریزان کانون نابینایان آمل برگزار شد +عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، علیرضا قلندری معاون توانمندسازی اداره ‌کل بهزیستی مازندران در گلریزان کانون نابینایان و کم‌ بینایان آمل که با حضور امام جمعه ، فرماندار ، اعضای شورای اسلامی شهر و خیرین در تالار قلا آمل برگزار شد با بیان اینکه جامعه هدف بهزیستی باید به توانمندی برسند گفت: کار بهزستی متولی گری جامعه هدف و بستر سازی دستگاهها و موسسات در 4 مرحله می باشد که معلولین به توانمندی خواهند رسید.

وی افزود: یک جامعه هدف بهزیستی باید از حداقل رفاهی برخوردار باشد که بتواند به زندگی خود سروسامان بدهد و در مشارکت ها حضور داشته باشد.

 معاون توانمندسازی اداره‌ کل بهزیستی مازندران بیان داشت: انتظار این است که تمام دستگاهها همت و تلاتش کنند تا بستری را آماده و سطح توانمندی معلولین بالا برود.

قلندری اشاره کرد: اگر زمینه و بستر آماده باشد قطعا جامعه نابینا می تواند توانمندی خود را به ظهور برساند و شهرداری ها و شورای شهرها باید کاری را انجام دهند که معلول راحت در شهر تردد داشته باشد.

وی با بیان اینکه 45 هزار معلول تحت پوشش بهزیستی مازندران هستند ادامه داد: نگاه این است که از گسترش مراکز شبانه روزی کاسته شود و مراکز روزانه افزایش پیداکند که در مراکز روزانه خدمات بگیرند و به آغوش خانواده برگردند.

معاون توانمندسازی اداره‌ کل بهزیستی مازندران تاکید کرد: بعضی از معلولینی که در مراکز و منازل قراردارند و معلول نمی تواند از خانه بیرون بیاید ما در طرح مراقبتی در منزل مراقب آنها هستیم و این طرح در 3 شهر قائم شهر ، ساری و نوشهر در حال انجام می باشد و مراقب کسی است که معلول را در منزل نگهداری می کند.

قلندری با تاکید بر اینکه با پیشرفت فن آوری وسایل کمکی میزان انتظارات افراد معلول و خانواده های آنان نیز بالا می رود افزود: بنابراین توجه به روزآوری وسایل و تجهیزات موجب بهره مندی گروههای هدف و برخورداری آنان از زندگی مستقل و بهتری خواهد شد.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با بیان اینکه خیرین شهرستان آمل همگام و همسو با مسئولین شهری برای رفع مشکلات معلولین گام برمی دارند گفت: شما خیرین با دستان خودتان فردای خودتان را آباد می کنید.

 وی با تاکید بر اینکه عمل صالح فقط رزوه گرفتن ، نماز خواندن و حج رفتن نیست افزود: یکی از اعمال صالح این است که دست ضعفان را بگیرید تا خداوند از شما خشنود باشد.

 امام جمعه آمل ادامه داد: من اهل این هستم قولی را که می دهم باید سریع عملی شود و از همین جا  اولین اولتیماتوم را به شهردار و اعضای شورای شهرآمل می دهم که باید در ظرف کمتر از یک ماه مشکلات این عزیزان برطرف شود و گرنه خودم دست بکار می شوم.

میثم قربانی رئیس کانون نابینایان و کم‌بینایان شهرستان آمل با اشاره به عضویت 500 روشندل در کانون نابینایان این شهرستان گفت: با توجه به تلاش‌های لازم در امر مسطح‌سازی معابر، این عملیات غیر کارشناسی برای استفاده بهینه روشندلان است

.