توزیع 5 هزار سبد غذایی همزمان با ماه مبارک رمضان

 

غلامرضا علیپور، مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) آمل در گفتگو با کمال نیوز ،با بیان این که یکی از جذبه های معنوی ماه مبارک رمضان اکرام به نیازمندان است، گفت: فعالیت های کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای حمایت از نیازمندان جامعه بوده که مددجویان طبقه بندی شده و در یک سطح قرار ندارند.

وی افزود: در طرح رمضان امسال از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل 5 هزار سبد غذایی در بین خانواده های تحت پوشش توزیع می شود.

 مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل با بیان اینکه 6400 خانوار با 11 هزار نفر تحت پوشش این نهاد قرار دارند ادامه دا : 680 یتیم و620 دانش آموز و 190 دانشجو تحت پوشش این نهاد هستند و از خدمات از قبیل درمانی، تامین مسکن، ساخت و خرید مسکن، وام اشتغال، تهیه جهیزیه عروس و غیره بهره مند می شوند.

علیپور با قدردانی از همیاری بسیار خوب خیرین نیکوکار خاطرنمشان کرد: امسال و با کمک خیرین طرح اطعام در ماه مبارک رمضان در مساجد شهرستان برپا می شود.

وی با اعلام اینکه اشتغال از مهمترین بخش‌های مورد فعالیت در نهاد کمیته امداد محسوب می‌شود، گفت: این مسئله از مهمترین دغدغه‌های مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) بوده زیرا اشتغال و کسب درآمد برای هر فردی که تشکیل خانواده داده امری لازم بوده تا بتواند نیازهای زندگی خود و افراد خانواده را برطرف کند.

علیپور تصریح کرد: در سال 94 به بیش از 377 طرح تسهیلات با مبلغ 50 میلیارد ریال پرداخت شد که درهمین راستا برای 377 نفراز مدجویان اشتغال زایی شد.

مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) آمل عنوان داشت: خوشبختانه با پیگیریهایی که  انجام شد ازسوی بانکها برای پرداخت وام به متقاضیان مبلغ 15میلیون تومان  و برای مددجویان ازسوی کمیته امداد تا سقف 30میلیون تومان وام پرداخت می شود.

علیپور اشتغال را عاملی مهم برای خودکفایی مددجویان تحت حمایت دانست و ادامه داد: اشتغال می‌ تواند بسیاری از معضلات اجتماعی را هم کاهش دهد.