درگذشت غلامحسین آبتین از اساتید موسیقی و خوشنویسی آمل +زندگینامه

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، استاد غلامحسین آبتین در بیمارستان امام رضا(ع) در بستر بیماری به دیار باقی شتافت.

غلامحسین آبتین متولد روز عاشورای حسینی سال 1330 ، ازخانواده ای  ذاکر و علاقمندان به اهل بیت (ع) و برای نامگذاری نامش پدرش گفت که او نامش را به همراه خود آورده : غلام حسین ، از بچگی عاشق موسیقی و خوشنویسی
، سال 1355 در جاده هراز آمل مغازه تابلوسازی تاسیس و همزمان به کلاس خوشنویسی و متعاقبا" به فراگیری جدی موسیقی پرداخت و با پشتکار و علاقمندی وافری که داشت توانست در عرض چهارماه 17 نوع ساز کامل را یاد بگیرد.


غالب آثار خوشنویسی استاد اشعار پندآموز شاعران نامی و معاصر مانند مولانا ، حافظ ، سعدی و ... بوده و چون علاقه وافری به اشعار مذهبی داشت از اشعار " محتشم کاشانی " بهره می جست.


استاد ابتین دوره های خوشنویسی را نزد اساتید میرخانی ، فرادی و ... و کلاسهای موسیقی  سنتی ایرانی را نزد استاد همایون خرم بمدت هفده سال آموزش و از سال 1348 تا سال گذشته سرپرستی گروه موسیقی بزرگ تکیه اسک آمل را عهده دار بود.


ارادت قلبی استاد به ساحت اباعبداله الحسین (ع) و حال و هوای خاص ماه محرم به حدی بود که همه سال دهه اول محرم شبانه روزی در حال آموزش و تمرین گروه موزیک تکیه اسک بود.


تجلیل از مقام والای این هنرمند از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل در نهمین همایش استانی " کتابت وحی " که با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خوشنویسان مطرح استان در ارشاد آمل و کاشت نهال به نام استاد در محوطه فضای سبز مجتمع فرهنگی هنری ولیعصر(عج) که با حضور خود ایشان در جمع هنرمندان در آخرین روزهای پایانی سال 94 صورت پذیرفت ، از بارزترین عملکردهای یادبودی و تجلیلی در حق استاد آبتین بوده است.

گفتنی است، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل نیز در پیامی درگذشت استاد آبتین را تسلیت گفت.