محفل نورانی انس با قرآن کریم با حضور پرسنل نیروی انتظامی آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، محفل نورانی انس با قرآن کریم با حضور امام جمعه آمل و دابو و دشت سر، فرمانده انتظامی شهرستان آمل، شهردار دابودشت، بخشدار دابودشت، رییس اداره راه و شهرسازی آمل و مدیران و پرسنل نیروی انتظامی شهرستان آمل و مردم در روستای شاهکتی برگزار شد.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل اظهارداشت: در اولین مراسم پس از معارفه به عنوان امام جمعه آمل در این مراسم حضور دارم و خود را متعلق به این روستا می دانم که به سبب حضور در جمع مردم شاهکتی افتخار می کنم.

وی با بیان این که نیروی انتظامی خوب درخشید و به نحو شایسته ای فعالیت می کند، گفت: این نیرو در مقطعی مظلوم واقع شد اما با صبوری و عنایت قرآن و زیارت عاشورا به مقبولیت عمومی رسیده است.

حجت الاسلام مرتضوی خاطرنشان کرد: امروز بر سر سفره شهدا حضور داریم که مدیون خون های پاک این عزیزان هستیم و هنوز درب فرهنگ ایثار و شهادت باز است.

وی خاطرنشان کرد: خواندن قران کریم و بهره گیری از تعالیم والای دینی از اعمال صالح است که خداوند منان به واسطه آن انسان را به مراتب والایی می رساند.

حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: هرچه داریم به برکت امام خمینی(ره) و 15 خرداد است که زمینه ساز ساز عزت ایران اسلامی شده است.

وی با بیان این که هر عملی انجام می دهیم می خواهیم مورد اعتماد خداوند متعال و مردم باشیم، گفت: گام هایی که برای حضور در این مکان مقدس و بهره گیری از تعالیم والای دینی برمی داریم برکات ارزنده ای برای انسان دارد.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: باید از خداوند منان بخواهیم تا ما را وجیه در دنیا و آخرت قرار دهد که شهدا و رهروان راه عصمت و طهارت به این مقام می رسند.

وی با بیان این که این روستا دارای وحدت و همدلی است که شورا و دهیاری خوبی دارد، ادامه داد: هر کاری انجام دهیم باید خدا را در نظر بگیریم و به کار دلبسته و زمینه اجرایی کردن آن را فراهم کنیم.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: همه مدیران در کنار نیروی انتظامی هستند تا برخورد جدی با مجرمان، مزاحمان و بدحجابی صورت گرفته و زمینه تحقق حقوق اجتماعی آحاد جامعه فراهم شود.

حجت الاسلام مهدی امینی، رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی آمل در این مراسم با بیان این که در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل قرار داریم، گفت: نیروی انتظامی برابر شعار سال قرار است تدوین برنامه های فرهنگی معنوی خود را در راستای اقدام و عمل در مناطق مختلف شهرستان برگزار کند.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی آمل در سه سال متوالی رتبه برتر استانی را کسب کرد که از فرماندهی انتظامی شهرستان، عقیدتی و قاریان برتر قدردانی شد و جایزه ویژه خودرو سمند به یکی از همکاران آمل رسید.

حجت الاسلام امینی با اشاره به برگزاری جلسات قرآنی و آموزشی اظهارداشت: 48 جلسه آموزش روخوانی و روانخوانی ، 2 محفل انس با قرآن کریم در سالجاری و برنامه های مختلف فرهنگی و قرآنی صورت می گیرد.

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی آمل ادامه داد: 238 نفر حافظ قرآن در میان همکاران و خانواده آنان داریم که بالای 17 نفر حافظ 5 جزء قرآن کریم هستند.

وی بیان داشت: 1500 حافظ قرآن کریم در نیروی انتظامی استان داریم که امسال شهرستان آمل توانست در رشته های مختلف رتبه برتر را کسب کند.

حسین مهدوی، رییس شورای اسلامی روستای شاهکتی با خیرمقدم گویی به حاضران بیان داشت: در ایام سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل و قیام خونین 15 خرداد توفیق حضور سبزپوشان انتظامی را در میان مردم این دیار داریم.

وی تصریح کرد: همه سعادت ها به سبب حضور در محضر قرآن کریم و اهل بیت معصومین(ع) است که می توانیم به مراتب والایی دست پیدا کنیم.

خاتم رسولی دهیار روستای شاهکتی در گفتگو با خبرنگار ما در آمل با بیان اینکه دهیاری روستا از سال 1386 شروع بکار نمود گفت: آقایان رحمت سعادتی، ابراهیم رسولی و حمید صالحی مسئولیت دهیاری را برعهده داشتند که جا دارد از زحمات این عزیزان قدردانی بعمل آید.

وی افزود: خوشبختانه با تعامل بسیار خوب اعضای شورای اسلامی روستا آقایان ایرج یداللهی رئیس شورا ، حسین مهدوی نائب رئیس شورا وولی الله بزرگر منشی شورا با دهیاری ومشارکت های مردمی توانستیم اقدامات خوبی را از قبیل نصب چراغ عابر و تقویت ترانس برق و تعویض تیرهای فرسوده، گرفتن سهمیه ماشین زباله برای روستا همراه با نصب سطل های زباله در محل، تکمیل گلزارشهدا و ساماندهی آن به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، ایجاد چاه عمیق  به منظور تقویت آبرسانی به زمین های کشاورزی، تقویت و حمایت از تیم های ورزشی، اجرای طرح گازرسانی به منازل، اجرای طرح آب رسانی (آب شرب ) به منازل، اجرای عقب نشینی با پیشرفت فیزیکی 80 درصدی که امید داریم تا پایان سال به اتمام برسد، بهبود جاده ها و زیرسازی سطح جاده ها و مناطقی که آب گرفتگی شدید داشتند که در آینده عملیات آسفالت شروع خواهد شد و آغاز فازاول جدول بندی روستا بطول 1 کیلومتر ودیگر امور را انجام بدهیم.

دهیار روستای شاهکتی به طرح های در دست اقدام از قبیل ساخت ساختمان دهیاری، ساماندهی قبرستان وساماندهی زمین ورزشی که برادران قنبری اهدا کردند ، احداث بوستان روستائی ، آسفالت معابر، زیبا سازی و درختکاری درسطح روستا اشاره کرد.

در این مراسم به پاس تلاش های سرهنگ گنجیان مقدم فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان آمل، مهندس رمضانی رییس اداره راه و شهرسازی آمل، حجت الاسلام امینی رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی آمل و فعالان قرآنی تجلیل شد.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم خودروی سمند به برتر مسابقات قرآنی نیروی انتظامی استان مازندران خانم ساره شیرزاد همسر سرگرد حبیب الله حقیقی اهدا شد.