تشریح وضعیت نرخ ازدواج و طلاق / تحویل 450 هزار کارت ملی هوشمند به هم استانی ها

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، علی رجبی، مدیرکل ثبت احوال مازندران در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان آمل اظهارداشت: تا پایان سال 93 در استان مازندران 111 هزار کارت ملی هوشمند ثبت نام و توزیع شد که در سال 94 این آمار به 360 هزار نفر رسید.

وی تصریح کرد: مازندران دارای جمعیت 3 میلیون و 200 هزار نفری است که 2 میلیون و 200 هزار نفر باید کارت ملی هوشمند بگیرند و تاکنون 450 هزار کارت به هم استانی ها اهدا شده است.

رجبی با بیان این که سهمیه سال 95 برای ثبت نام و تحویل کارت ملی هوشمند در استان 840 هزار نفر است اما پیش بینی می کنیم با سرعت بیشتری این ثبت نام انجام شود، گفت: 124 تعویض شناسنامه داشتیم که امسال به 160 هزار عدد می رسد.

مدیرکل ثبت احوال مازندران خاطرنشان کرد: آخرین جمعیت شهرستان آمل 386 هزار و 109 نفر است که ولادت این شهرستان در سال گذشته 5692 نفر بوده است.

وی با بیان این که نرخ ازدواج در مازندران 8.6 و آمل 10 است، گفت: نرخ طلاق استان 2.5 اما این آمار متاسفانه در آمل 3.1 می باشد که از سطح استانی و کشوری بالاتر است.

رجبی خاطرنشان کرد: 23 درصد طلاق ها با مدرک تحصیلی دیپلم و 50 درصد زیر دیپلم در این شهرستان است که باید در این حوزه کار شود تا جلوی طلاق گرفته شود.

مدیرکل ثبت احوال مازندران بیان داشت: 47 درصد طلاق های آمل در 5 سال اول زندگی و 18 درصد طلاق ها در یک سال اول رخ می دهد که باید آموزش ها ترویج پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در سال 95 آمل وضعیت خوبی در خصوص کاهش طلاق دارد که در فروردین امسال نسبت به سال گذشته با 47 درصد کاهش طلاق مواجه هستیم و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

رجبی با بیان این که تمام سیستم ثبت احوال هوشمند است، گفت: دستگاهها و نهادی مرتبط ثبت ها را به موقع انجام داده و و به ادارات ما اعلام کنند.

مدیرکل ثبت احوال مازندران از فعالیت 54 دفتر پیشخوان خدمات دولت در مازندران خبرداد و تصریح کرد: 15 دفتر پیشخوان روستایی تا پایان هفته در استان افتتاح می شود.

وی بیان داشت: برای صدور کارت ملی هوشمند، پیشخوان ها و پست باید نرخ را به مردم اعلام کرده و تک نرخی شود.