تشریح برنامه های گرامی داشت سالروز آزادسازی خرمشهر در آمل /رونمایی کتاب شهدای مدافع حرم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، سید جعفر رسولی، معاون فرمانداری ویژه آمل در جلسه ستاد گرامی داشت سالروز آزادسازی فتح خرمشهر اظهارداشت: بعد از انقلاب بعضی از روزها ماندگار و تاریخی شدند که نمونه های بسیاری داریم و از جمله آن دفاع مقدس و حماسه اسلامی ششم بهمن آمل است.

وی بیان داشت: قسمت عظیمی از کشور ما را تصرف کرده بودند که خلق پیروزی سوم خرداد ماندنی شد و نقطه عطف جمهوری اسلامی از این روز شروع شده است که ضرورت دارد برنامه های ویژه ای را در پاسداشت این روز ماندگار داشته باشیم.

رسولی تصریح کرد: هر سال کار سنتی نصب بنر و جلسات مختصر انجام می شود که نیاز است برای ترویج و معرفی اهمیت این روز تلاش کرده و این حماسه ها را به نسل جوان جامعه معرفی کنیم.

معاون فرمانداری ویژه آمل ادامه داد: خاکریز کشورهای اسلامی توسعه پیدا کرده و باید برای حفظ این حریم خون دهیم که جوانان عزیز ما همانند دفاع مقدس به مجاهدت و ایثار می پردازند.

وی افزود: در این ایام برنامه های بصیرت افزایی با همکاری روحانیان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس صورت گیرد تا بتوانیم سهم بسزایی در انجام کارهای ماندنی و فرهنگی داشته باشیم.

رمضان رنجبر، جانشین سپاه ناحیه آمل اظهارداشت: طبق روال سال های گذشته به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر که به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی نام گذاری شده است صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی در محوطه سپاه ناحیه آمل با سخنرانی جانشین فرماندهی سپاه کربلا مازندران برگزار می شود.

وی با بیان این که برای این برنامه فراخوانی از نیروهای نظامی، انتظامی، آتش نشانی و هلال احمر صورت می گیرد، تصریح کرد: تجلیل از رزمندگان عملیات بیت المقدس در مراسم صبحگاه مشترک در دستور کار قرار دارد و حرکات رزمی نمایشی از سوی بسیج ورزشکاران و اداره ورزش و جوانان صورت می گیرد.

رنجبر با اشاره به این که تبلیغات شهری صورت می گیرد، ادامه داد: حضور روایان در برنامه های مختلف صورت می گیرد که اگر ادارات و نهادها هم برنامه هایی دارند می توانیم از ظرفیت این عزیزان استفاده کنیم.

جانشین سپاه ناحیه آمل تصریح کرد: عطرافشانی گلزار شهدا با همکاری بنیاد شهید و امورایثارگران آمل صورت می گیرد و دیدار با خانواده های معظم شهدا در دستور کار قرار دارد.

وی از رونمایی کتاب شهدای مدافع حرم همزمان با روز سوم خرداد در آمل خبرداد و تصریح کرد: این کتاب در خصوص شهدای مدافع حرم است که به همت بسیج هنرمندان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرهنگی سپاه ناحیه آمل رونمایی می شود و کتاب ارزنده ای در پاسداشت مقام والای این عزیزان است.

رنجبر تصریح کرد: ضرورت دارد اهتمام شایسته ای در برگزاری ویژه برنامه های گرامی داشت سالروز فتح خرمشهر وجود داشته باشد و تلاش کنیم فعالیت های شایسته ای را در این راستا صورت دهیم.