هدف ‌گذاری ارائه تسهیلات 50 هزار میلیارد ریالی به فعالان اقتصادی مازندران / ضرورت بهبود وضعیت اشتغال

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، صلاح گل محمدی مدیر صندوق کارآفرینی امید مازندران در جلسه دستورالعمل اجرایی طرح مشارکت روستاییان در راه اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستا در آمل با اشاره به اینکه مازندران به واسطه طبیعت و گردشگری شناخته می شود گفت: متاسفانه این نگاه باعث شد که مازندران نتواند در دیگر بخش ها توفیق و محروم باقی بماند.

وی افزود: اگر بتوانیم دیگر بخش هایی که درمازندران وجود دارد را خوب شناسایی و استعداد یابی صورت گیرد قطعا شاهد ده برابر شدن درآمد خواهیم بود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید مازندران یادآورشد: استان مازندران با وجود داشتن مواهب خدادادی ، مرکبات ، پرورش آبزیان ، پرورش گل و گیاه، طبیعت گردی و گردشگری می تواند در تحقق شعار امسال گامهای خوبی بردارد.

 گل محمدی تاکید کرد: هدف اصلی ما در مازندران شناسایی گیاهان دارویی و دیگر محصولاتی که هنوز شناخته نمی باشد است که حمایت از طرح‌های اشتغالزا از مهم‌ترین اهداف است.

وی با بیان این که شعار یک روستا، یک طرح و هر کارخانه یک تولید از مهم‌ ترین شعارهای صندوق کارآفرینی امید مازندران است، گفت: به‌ منظور تحقق اقتصاد مقاومتی همه نهادها و دستگاه‌ها باید گام بردارند و به فکر توسعه کشورمان باشند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید مازندران ادامه داد: این صندوق می‌خواهد 80 درصد منابع خود را به مصارف لازم برساند و در مناطق روستایی با ایجاد اشتغال دست به مهاجرت معکوس بزند.

گل محمدی اضافه کرد: صندوق کارآفرینی امید مازندران در سال جاری براساس دستورالعمل گام برمی ‌دارد و با هدف ‌گذاری ارائه تسهیلات 50 هزار میلیارد ریالی به فعالان اقتصادی قصد دارد با همکاری موسسه و سرمایه‌ گذار گام‌های خوبی بردارد.

احمد منفرد فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه تحقق شعار امسال اقدام و عمل است که باید عملیاتی شود گفت: تحقق شعار امسال ادامه همان مسیر در طول هشت سال دفاع مقدس می باشد که فرماندهان در مقام تصمیم گیری دست به عملیاتی خارق العاده می زدند و دنیا درحیرت می ماند.

 وی افزود: اقتصاد مقاومتی درون نگر، برون نگر وتکیه بر قابلیت ها است تا درآمدهای سرانه را افزایش و اشتغال را به حد مطلوب برسانیم که متاسفانه در کشور وضعیت اشتغال خیلی مناسب نیست و زمینه اشتغال زایی مناسب بسیار کم است می باشد.

منفرد با اشاره به بخشنامه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور مبنی بر توسعه روستاها تصریح کرد: برای توسعه روستای اعتبارات خوب زیر 4 درصد در نظر گرفته شده است که تمام بخشداران از این فرصت برای شکوفایی روستاهای بخش اقدام کنند.

فرماندار ویژه آمل اظهارداشت: امروز اقتصاد مقاومتی به مطالبه نظام تبدیل شده و باید آن را مورد توجه جدی قرار دهیم.

منفرد با بیان این که تا زمانی که تغییر نگاه ایجاد نشود توسعه امکان پذیر نیست گفت: لازمه توسعه، داشتن سرمایه انسانی است و باید سرمایه انسانی خود را آموزش داده و بدانیم تا زمانی که مردم به کار و تولید آشنا نباشند اقتصاد و تولید نیز شکوفا نخواهد شد.

وی با تاکید بر توجه دولت تدبیر و امید به توسعه اقتصادی روستاها گفت: دولت به دنبال آبادانی و شکوفایی اقتصادی کشور است.