همایش ترویج کار تولید و کارآفرینی در آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،با حضور مدیر موسسه نگار نصر مازندران، مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل، فرماندهان پایگاهها و مدیران بسیج حوزه ها اعم از برادران و خواهران و بازنشستگان سپاه آمل، همایش ترویج کار تولید و کارآفرینی در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه آمل برگزار شد.

احمدعلی یگانه، مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل با تسلیت شهادت 13 دلاور مرد مازندران در دفاع از حرم آل اله گفت: این عزیزان مظلومانه و بصورت داوطلبانه در دفاع از حرم به شهادت رسیدند و یادشان را گرامی می داریم.

وی با اشاره به سالگرد تاسیس بسیج سازندگی بفرمان مقام معظم رهبری گفت: بسیج سازندگی که با هدف توجه به مناطق محروم و توسعه متوازن و نیز رشد و شکوفایی عرصه های تولیدی تاسیس گردیده طی سالهای اخیر در این بخش به موفقیت های چشم گیری دست یافته که این شیوه را می توان در تمامی عرصه ها اجرایی کرد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل بیان کرد: کمک به دولت جهت تسریع در احداث پروژه ها یکی از برنامه های بسیج سازندگی می باشد.

یگانه در ادامه بیان کرد: بسیج سازندگی آمل وظایفی بر عهده دارد که ازجمله این وظایف غنی سازی اوقات فراغت با استفاده از نیرو و نشاط جوانان در قالب اردوهای هجرت است که در سال ۹۴ عملکرد بسیج سازندگی در این عرصه ها عبارتند از کمک به سازندگی و محرومیت زدایی و اجرای عرصه های فرهنگی، آموزشی و اقتصاد مقاومتی با عزیمت گروههای جهادی به روستاها و مناطق محروم( ۷ روزه ) به تعداد ۸۲۵ نفر، کمک به سازندگی و محرومیت زدایی با اجرای اردوهای یکروزه حلقه های صالحین به تعداد ۴۲۱۳ نفر، کمک به سازندگی و محرومیت زدایی از طریق عزیمت بسیجیان به روستاها و مناطق محروم (۳روزه) به تعداد ۶۶ نفر، برگزاری اردوهای هجرت دانش آموزی ۱۰ روزه به تعداد ۳۷۰ نفر اردو، برگزاری کلاسهای آموزشی و مشاوره ای (ازدواج و افزایش موالید)۷۴ کارگاه،  ایجاد و اداره شبکه طرح بسیج همگام با کشاورز که در سال گذشته در 60 روستا اجرا شد و امسال در 100 روستا اجرایی خواهد شد، اعزام 12 تیم بهداشتی درمانی و آموزشی به مناطق مرزی، محروم و کم برخوردار، برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی با حضور کارآفرینان و دیگر اقدامات می باشد.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه های بسیج سازندگی کمک به دولت جهت تسریع در احداث پروژه ها می باشد که بسیج سازندگی آمل در سال ۹۴ پروژه های بازسازی سی تی اسکن و رادیولوژی بیمارستان امام خمینی(ره) را به انجام رساند که در روز مبعث این بیمارستان با حضور وزیر بهداشت، استاندار و دیگر مسئولین افتتاح گردید.

وی اشاره کرد: بازسازی بخش قلب بیمارستان امام رضا(ع)، تکمیل ساختمان اورژانس ۱۱۵ پلور و بازسازی مراکز بهداشتی سطح شهر آمل از جمله کارهای دیگر بسیج سازندگی بود که باید به آن اشاره کرد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل عنوان داشت: در سال گذشته 176 نفر از بسیجیان وام خوداشتغالی به مبلغ  2 میلیارد و 544 میلیون تومان با بهره بانکی 16 درصد دریافت کردند.

یگانه این طرح ها را از قبیل پرورش دام سبک و سنگین، پرورش قارچ، پرورش زنبورعسل، ماکیان ، بلدرچین و پرورش ماهیان سردآبی  و صنایع تبدیلی برشمرد.

وی با اشاره به برنامه ابلاغی سال 95 بسیج سازندگی گفت: امسال علاوه بر برنامه های ابلاغی همانند سال گذشته اردوی 3 روزه برای جامعه زنان هم دیده شده است و امسال در طرح اقتصاد مقاومتی ابلاغی 250 طرح با تسهیلات بیشتری سهم شهرستان می باشد.

یگانه تاکید کرد: سیاست بسیج سازندگی کشور این است که بسیجیان مشغول کار شوند و بتوانند با تسهیلات دیگران را مشغول کار کنند.

سرهنگ عبدالرضا خلردی مدیر موسسه نگار نصر مازندران با اشاره به اینکه شناسایی ظرفیت‌های اشتغالزایی از اقداماتی است که در شرکت نگار نصر انجام می‌دهیم، اظهار داشت: با ظرفیت‌ هایی که در مازندران وجود دارد این استان نباید بیکار داشته باشد.

خلردی با بیان اینکه بعد از فعالیت در طرح‌های اجرایی، ماموریت ما در اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی است، گفت: با ابلاغ این فرمان از سوی رهبری، تلاش‌های ما در زمینه اقتصاد مقاومتی افزایش یافت.

در این همایش سعید محمدپور مشاور کارآفرینی موسسه نگار نصر مازندران در خصوص اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی مطالبی را عنوان داشت.