قله دماوند اولین نامزد ثبت در یونسکو شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،محمدرضا شیدفر، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمل در جلسه کمیته اقتصاد مقاومتی آمل اظهارداشت: آمل در بخش گردشگری پتانسیل و ظرفیت های بالایی دارد.

 

وی افزود: قله دماوند اولین نامزد ثبت در یونسکو شد که امیدواریم این اتفاق صورت گیرد.

 

شیدفر تصریح کرد: حداکثر بهره برداری باید از حداقل منابع صورت گیرد و ما منابع بالایی داریم که باید به درستی از آن استفاده کنیم.

 

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمل با اشاره به این که 50 میلیون تردد در طول سال در محور هراز صورت می گیرد، تصریح کرد: کمتر از 2 درصد اقامت را در طول سال در شهرستان آمل داریم.

 

وی از وجود 3 درصد تاسیسات گردشگری کشور در آمل خبرداد و بیان داشت:  بیش از 180 رستوران و واحد اقامتی داریم و روستای آبگرم 9 هتل و متل دارد که در میان روستاهای کشور در این عرصه بی نظیر است.

 

شیدفر با بیان این که 22 درصد مازاد بر سهمیه اشتغال ایجاد کردیم، تصریح کرد:  اگر توجه خاصی شود می توانیم نتایج درخشانی برای آمل داشته باشیم.

 

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمل افزود: امید است تا رودخانه هراز به عنوان اولین ظرفیت رودخانه ای کشور معرفی شده و اقدامات شایسته ای برای آن صورت گیرد.