آزمون ورودی مراکز تخصصی حوزوی در آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام دکتر یوسف نورائی، مدیر موسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل با بیان این که آزمون ورودی مراکز تخصصی حوزوی امروز در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در حوزه علمیه و موسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل برگزار شد، افزود: در مجموع 57 شرکت کننده که 37 نفر در مقطع کارشناسی و 20 نفر در مقطع کارشناسی ارشد حضور پیدا کردند در آزمون شرکت داشتند.

وی تصریح کرد: آزمون ورودی مقطع کارشناسی در دو رشته علوم اسلامی با گرایش حقوق، علوم اسلامی با گرایش کلام و علوم اسلامی با گرایش تبلیغ برگزار شد.

حجت الاسلام نورائی ادامه داد: آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مدرسی فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآن، کلام مقارن، تبلیغ، مدرسی ادبیات و بررسی کلامی ادیان و فرق صورت گرفت.

وی بیان داشت: در هر یک از گرایش های مدرسی فقه و اصول و تفسیر حداکثر ظرفیت پانزده نفر است.

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسن عسکری(ع) آمل با بیان این که آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل تحت اشراف حضرت آیت الله جوادی آملی مشغول فعالیت است، بیان داشت: 30 دانش پژوه در ر رشته های تفسیر و کلام در این موسسه مشغول تحصیل هستند.

وی با اشاره به این که سه مرکز تخصصی در سراسر کشور برای رشته مدرسی فقه و اصول مجوز دارند، گفت: از نیمسال تحصیلی آینده این رشته در موسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل آغاز به کار می کند.

حجت الاسلام نورائی با اشاره به برنامه های در دست اقدام افزود: در حال تلاش برای اخذ مجوز رشته حقوق و قضا هستیم تا بتوانیم این رشته را داشته باشیم.

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسن عسکری(ع) آمل افزود: اعطای مدرک تخصصی معتبر از سوی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم و مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معافیت از شرکت در کلاس های دروس جنبی، امکان شرکت در در دوره سطح سه حوزه، پرداخت کمک هزینه تحصیلی ماهانه و امکان استفاده از کتابخانه و امکانات رفاهی مؤسسه از جمله مزایای تحصیل در موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسن عسکری(ع) آمل است.