مجلس باید حیف و میل محصولات کشاورزی را پیگیری کند

 
کمال نیوز: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به دفن هزار و 700 تن سیب زمینی و فاسد شدن 10 هزار تن پرتقال گفت: مجلس و بخصوص کمیسیون کشاورزی باید حیف و میل محصولات کشاورزی را پیگیری کنند.


عزت اله یوسفیان ملا نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فاسد شدن 10 هزار تن پرتقال به ارزش تقریبی 20 میلیارد تومان در فروردین امسال گفت: در آذر سال گذشته نیز هزار و 700 تن سیب زمینی دفن و امحاء شد. 

وی افزود: کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس باید در این زمینه نظر بدهد و ما منتظریم تا گزارشی در این زمینه تهیه و به نمایندگان ارائه شود.
 
منتخب آمل در مجلس دهم با اشاره به تعطیلی مجلس در این هفته افزود: البته مجلس در روزهای گذشته مشغول بررسی لایحه بودجه سال جاری بود و جلسات کمیسیونهای تخصصی تشکیل نشد.

یوسفیان افزود: مجلس هفته آینده جلسه دارد و جلسات کیسیونهای تخصصی برگزار می شود که کمیسیون کشاورزی مجلس باید این موضوع را پیگیری کند.

وی افزود: خبر فاسد شدن 10 هزار تن پرتقال ذخیره شده واقعا نگران کننده است و مجلس باید عکس العمل نشان دهد و پیگیر آن باشد.

منتخب آمل در مجلس دهم تاکید کرد: گرچه مجلس نهم فرصت چندانی ندارد و ششم خرداد دوره این مجلس به پایان می رسد اما نباید از کنار این موضوع مهم به سادگی عبور کند.

یوسفیان اضافه کرد: قطعا ما در مجلس دهم نسبت به محصولات کشاورزی و هدر دادن آنها حساسیت لازم را به خرج می دهیم و جلوی این بی تدبیریها را خواهیم گرفت.

وی افزود: مسئولین و متولی این ضرر و زیان باید به مردم و نمایندگان آنها پاسخگو باشند و بگویند چرا ماجرای سیب زمینی تحت عنوان پرتقال تکرار شد./افکارنیوز