ریاست دکتر یوسفیان بر هیئت پارلمانی ایران و حضور در اجلاس کمیته اجرایی مجمع جمعیت مجالس‌آسیایی ژاپن

 
کمال نیوز: اجلاس کمیته اجرایی مجمع جمعیت مجالس آسیایی در شهر توکیو ژاپن با حضور نمایندگان کشورها از جمله جمهوری اسلامی با هدف بررسی راهکارهای دستیابی به اهداف توسعه پایدار برگزار شد.


اعضای هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی به ریاست عزت الله یوسفیان ملا با سفر  به توکیو ژاپن، در هشتادمین جلسه کمیته اجرایی مجمع جمعیت و توسعه مجالس آسیایی (AFPPD) و نیز کنفرانس جهانی نمایندگان مجالس کشورهای عضو این مجمع که از 6 اردیبهشت به مدت دو روز در حال برگزاری است، شرکت کردند.

هیأت پارلمانی ایران به عنوان عضو کمیته اجرایی (AFPPD) در هشتادمین جلسه کمیته اجرایی، که پس از مجمع عمومی مهمترین رکن این سازمان بین المللی است، نسبت به بررسی عملکرد و مشارکت در سیاست گذاری های این کمیته در سال های 2015 و2016 اقدام کرد.

در طول نشست کمیته اجرایی مجمع جمعیت و توسعه مجالس آسیایی (AFPPD) مسائلی همچون توانمندسازی زنان و دختران با رویکرد سلامت جنسی زنان و تأمین پوشش جهانی نظام سلامت برای زنان و دختران، سرمایه گذاری در حوزه جوانان با رویکرد اولویت در حوزه های سلامت، آموزش، اشتغال و مسائل جمعیتی، توجه به حوزه سالمندی و برنامه ریزی جهت سلامتی برای جمعیت سالمند، امنیت بهداشتی انسان ها و ایجاد سیستم مدیریت خطرات در هنگام بروز فراگیری بیماری های عفونی، قدردانی از تلاش های کارکنان بخش سلامت و علی رغم خطرات در هنگام بحران ها به انجام وظایف می پردازند و گفتمان بین نمایندگان مجالس جهانی و شرکایی از جوامع مدنی و سایر بخش های اقتصادی جهان، به منظور دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGS) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در جریان این سفر عزت الله یوسفیان ملا در جلسات کنفرانس جهانی نمایندگان مجالس کشورهای عضو مجامع جمعیت و توسعه شرکت کرد و در پایان شرکت کنندگان این نشست قطعنامه ای را در اجلاس G7 مطرح و به تصویب رساندند.

لازم به ذکر است که این کنفرانس با حضور بیش از 67 کشور از قاره های آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا به همراه ده ها سازمان و نهاد بین المللی با شعار استقبال نشست سران G7 (کشور توسعه یافته صنعتی) در ماه آینده در شهر ایزوشیمای ژاپن برگزار خواهد شد./خبرگزاری خانه ملت