تشریح برنامه های هفته کار و کارگر در آمل / جذب 3 هزار نفر در بازار کار

ولی الله چلابی، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز با اشاره به اینکه 44 هزار کارگر در شهرستان آمل مشغول کار هستند گفت: در سال 94 بیش از 5 هزار نفر برای کار ثبت نام کردند که از این تعداد 3 هزار نفر جذب بازار کار شدند.

وی افزود: عمده مشکلات ما در جذب کار فارغ التحصیلان دانشگاهی و کسانی که دارای تحصیلات عالیه هستند که د رمحیط کارگری شکل جذب برای آنها وجود ندارد.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل بیان داشت: در جذب کارگر در محیط کارگری هیچ گونه مشکلی نداریم و امروز ما با کمبود نيروی کار ساده در شهرستان روبرو هستيم که از شهرستانهای همجوار تامين می ‌شود.

چلابی با اشاره به اینکه متاسفانه بخاطر بسته شدن کارخانجات در سال 94 شاهد اخراج کارگران بودیم ادامه داد: این روند هم در سال 95 ادامه دارد و نیاز است که بانکها با بنگاههای اقتصادی همکاری داشته باشند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه 46 درصد صنعت مازندران در 5 شهرک صنعتی وجود دارد اخراج کارگران نسبت به سایر شهرهای مازندران بسیار زیاد است و خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته امیدواریم در سال 95 شاهد رونق اقتصادی و جذب کارگران در واحدهای تولیدی باشیم.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل با اشاره به اینکه در شهرستان آمل بیش از 82 تشکل کارگری و کارفرمایی فعالیت می کنند گفت: در مجموع 60 نماینده کارگری ، 6 انجمن صنفی کارگری، 14 انجمن صنفی کارفرمایی و 2 شورای اسلامی کارگری در سطح شهرستان در حال فعالیت است.

چلابی یادآورشد: بعضی از تشکلهای کارگری و کارفرمایی در شهرستان فعالیت چشمگیری دارند که در سطح استان تاثیرگذارهستند و باید برای تحقق برنامه دولت یازدهم به عنوان بازوان اجرایی آنان را به خدمت گیریم.

وی به برنامه های هفته کار و کارگر در شهرستان آمل اشاره کرد و بیان داشت: این برنامه ها شامل دیدار با امام جمعه، دیدار با خانواده های شهدای کارگری، عطرافشانی مزارشهدا، اهدای شاخه گل به کارگران باحضور مدیرکل ، بازدید از کارخانجات و دیدار با کارگران، برگزاری همایش وتجلیل از کارگران نمونه، حضور کارگران در نماز جمعه ،برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی و دیگر برنامه ها است.