ایران می تواند وارد بازار محصولات کشاورزی روسیه شود

 

کمال نیوز: همایشی به منظور بررسی چشم انداز صنعت کشاوری و تکنولوژی گلخانه ای، موضوع واردات و صادرات در این صنعت و همچنین آینده روسیه در این عرصه با حضور معاون نخست وزیر روسیه، استاندار مسکو، وزیر کشاورزی و وزیر بازگانی روسیه ،سفیر ایتالیا، بانک دولتی اسبربانک و حمیدرضا قادی به عنوان نماینده ایران وبیش از پانصد شرکت کننده بین المللی در مسکو برگزار گردید.

حمیدرضا قادی، رئیس گروه تجاری بین المللی قادی که از سال 1371 فعالیت خود را در کشورهای روسیه و آسیای میانه آغاز نموده در خصوص جزيیات این همایش به خبرگزاری اسپوتنیک گفت:

در این همایش به اهمیت صنعت کشاورزی و آینده آن، دستاوردهای این عرصه و همچنین اهمیت امنیت غذایی که امروزه در اولویت کشورها قرار دارد، پرداخته شد و زمانیکه سخن از امنیت غذایی به میان می آید به معنای تامین تمامی مایحتاج مردم از هر طریقی که ممکن می باشد است.

وی افزود: در این همایش به مسئله اقتصاد مقاومتی و معنای آن برای مردم ایران اشاره شد و اعلام آمادگی سرزمین های شمالی ایران برای توسعه همکاری های کشاورزی با روسیه مطرح گردید. در این همایش پتانسیل های کشاورزی نواحی شمال ایران که در نتیجه آب هوای مناسب و بارش کافی باران و همچنین دانش کافی در زمینه علم کشاورزی و فناوریهایی که در سال های اخیردرایران حاصل گردیده، به تشریح معرفی گردید. رئیس گروه تجاری بین المللی قادی در ادامه خاطرنشان کرد؛هدف ایران به هیج وجه رقابت با کشاورزان روسیه نیست و در بخش صادرات قطعا عملکردی را پیش خواهیم گرفت که کشور روسیه به آن نیاز دارد و محصولاتی را صادر خواهیم نمود که یا در روسیه قابل کشت نیست و یا در حجم کمی تولید می گردد. البته بی شک ما نیز از محصولات کشاورزی روسیه مانند گندم، جو و سویا استفاده خواهیم نمود. البته برای موفقیت هرگونه همکاری لازم است که طرفین اطلاعات به روز و خوبی از بازار و توانایی های یکدیگر داشته باشند. حمیدرضا قادی افزود: صنعت کشاورزی و محصولات کشاورزی در روسیه مطابق با استانداردهای اروپایی می باشد و اگر ایران نیز بخواهد با آنها رقابت نماید باید بتواند سطح استانداردهای خود را افزایش داده و حتی مطابق با اروپا کند. رئیس گروه تجاری بین المللی قادی با اعلام اینکه ایران می تواند وارد بازار محصولات کشاورزی روسیه شود افزود: البته این امر با برنامه ریزی صحیح ، دقیق و افزایش سطح تکنولوژی و دانش فنی در صنعت کشاورزی امکان پذیر است.


لازم به ذکر است حمیدرضا قادی ، گروه تجاری بین المللی قادی متشکل از چندین شرکت را در زمینه های انرژی، راه سازی، واردات و صادرات، کشاورزی و ... سال هاست مدیریت می کند. وی همچنین رییس اتاق ایران و اکراین می باشد و نامی پرآوازه در تجارت آسیای میانه و روسیه دارد. /اخبار مازندران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه