همایش پدران آسمانی در آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام حسین حسن زاده، استاد حوزه و دانشگاه در همایش پدران آسمانی که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برگزار شد اظهارداشت: یکی از حتمی ترین اتفاقاتی که ممکن است برای هرکسی حلصل شود مرگ است و احتمال دارد در مسیر و برنامه های زندگی خود به آن توجه شایسته ای نداشته باشیم.

وی افزود: مرگ می تواند زیباترین و شیواترین اتفاق زندگی ما باشد که حضرت قاسم(ع) در روز عاشورا بیان کردند من مرگ را شیرین تر از عسل می دانم.

حجت الاسلام حسن زاده ادامه داد: بسیاری از ما تلاش می کنیم در طول زندگی برای جذب اعتبار و کسب افتخار گام برداریم و خانواده شهدا اعتباری کسب کردند که به راحتی نصیب هرکسی نمی شود.

فرزند شهید حسن زاده تصریح کرد: پدران ما زندگی و آینده خود را گذاشتند و رفتند تا بتوانند این مقام والا را کسب کنند.

استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: شهادت مقامی است که فلسفه خلقت براساس آن استوار شده و همان حی بودن است.

وی با بیان این که شهدا روزی خود را از خداوند متعال می گیرند، افزود: همه فرزندان و خانواده شهدا باید مراقب باشند که عنوان مهمی را همراه خود دارند که مبادا به واسطه خطای ما به اصل این امر خدشه ای وارد شود.

حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به این که فرزندان و خانواده های شهدا باید در رفتار و خواسته های خود توجه لازم را داشته باشند، افزود: در رفتارهای خانوادگی و اجتماعی خود باید به گونه ای رفتار کنیم که جایگاه خانواده های شهدا را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: شهدا حاظر و ناظر بر اعمال ما هستند که باید قدردان این بزرگواران بوده و راه شهدا را به درستی ادامه دهیم.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که شهدا سرمایه های ماندگار نظام اسلامی هستند، گفت: شهدا ایثار و مجاهدت های ارزشمندی داشتند و ما باید ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم.

احمد سیفیان عمرانی رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آمل اظهارداشت: 253 پدر آسمانی از جمع 1040 شهید شهرستان آمل داریم که برای اعتلای نظام اسلامی به فیض شهادت نائل شدند.

وی تصریح کرد: ما به خود می بالیم که شاهد حضور پرشور فرزندان شهدا هستیم که به عنوان مدیران ارشد در عرصه های مختلف در حال نقش آفرینی هستند

سیفیان عمرانی افزود: حضور فرزندان شهدا با تحصیلات بالا در عرصه های مدیریتی مایه افتخار است که جا پای پدران شهید خود گذاشته و در حال خدمت به مردم هستند.

رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آمل تصریح کرد: خبرهای خوشی که به نام فرزندان شهدا برای ما می رسد مایه خوشحالی است که امیدواریم مراتب پیشرفت و ترقی را طی کنند.

 وی افزود: ترویج سیره شهدا نظام اسلامی را در مسیر ارزشمندی قرار می دهد.