آیین گشایش دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، آیین گشایش دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی همزمان با ایام میلادباسعادت امام علی(ع) و با حضور رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، مدیر حوزه های علمیه مازندران، ائمه جمعه شهرهای استان، فرماندار ویژه آمل، مدیران شهری، علما و روحانیان، اصناف و بازاریان و خیرین در سالن اجتماعات حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی جوادی آملی، رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء اظهارداشت: اتفاق فوق العاده مبارکی در خطه ولایت مدار مازندران و آمل در حال وقوع است.

وی خاطرنشان کرد: باید جایگاه ویژه ای برای مرجعیت شیعی تعریف کنیم که فرصت ویژه ای برای نظام ولایی است و به هر میزانی به مرجعیت توجه کنیم در تحکیم پایه های حکومت دینی و نظام ولایی نقش اساسی دارند.

حجت الاسلام جوادی آملی ادامه داد: استحکام و تقویت نظام اسلامی به برکت مرجعیت شیعی است که باید بهتر شناخته شود تا از آن نظام، جامعه و بشر انتفاع بیشتری ببرند.

وی ادامه داد: فرصت طلایی نشان دادن مکتب قرآن و عترت است که باید به درستی به جهان نشان داده شود و مراجع تقلید دارند جریان دین را تقویت می کنند.

حجت الاسلام جوادی آملی خاطرنشان کرد: ما این افتخار را داریم که تحت اندیشه متعالی و فکر عظیم قرار داریم که اوج معرفت های انسانی در آن جا گرفته و مازندران نیز جایگاه علمای گرانقدری است.

مسئول حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل ادامه داد: دفتری که دارد ایجاد می شود حجت الاسلام محمودی مدیریت این دفتر را برعهده می گیرند که امید داریم با همراهی همه عزیزان کار را به درستی پیش برند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی رحمانی آملی امام جمعه آمل افزود: دفتر مرجعیت دینی و علمی شخصیتی را افتتاح می کنیم که محض در ولایت و فانی در رسالت و امامت و شاگرد مکتب اهل بیت معصومین(ع) است.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران ادامه داد: این عالم گرانقدر از پدر و مادری آمد که شهره آفاق شد و در ایران و خارج از کشور ایشان را می شناسند که هر جایی آثار این عالم گرانقدر ورود پیدا کرد معروف شده است.

وی تصریح کرد: عظمت و شخصیت آیت الله جوادی آملی جهانی شده است که آثار و بیانات گرانقدری را از این عالم گرانقدر داریم.

امام جمعه آمل بیان داشت: ذی فنون و بزرگان از این عظمت متعجب می شوند که حضرت حق را شکر می گوییم که شاگرد این عالم گرانقدر بودیم.

حجت الاسلام محمودی، رییس دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل افزود: خدا را شاکر هستیم که دفتر فقیه عالیقدر و دانشمند بزرگ جهان اسلام در روبروی حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل افتتاح شده است.

وی تصریح کرد: از حضرت حق می خواهیم تا شاکر این نعمت عزیز و عظیم باشیم که باید بتوانیم نقش زیبایی را در این عرصه ایفا کنیم.

رییس دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل خاطرنشان کرد: حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی، اعضای بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء و عزیزان زحمات بسیاری کشیده و تلاش های ارزنده ای در این راستا صورت دادند.