بازدید مدیرکل ارشاد مازندران از دفتر خانه مطبوعات آمل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل از دفتر خانه مطبوعات مازندران در شهرستان آمل بازدید کردند.

علیرضا عزیزکمالی، مسئول دفتر خانه مطبوعات مازندران در آمل با خیرمقدم گویی به حاضرین گفت: پس از راه اندازی دفتر خانه مطبوعات مازندران در آمل با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به تجهیز دفتر اقدام شده است.

وی تصریح کرد: با هماهنگی خانه مطبوعات مازندران کار تکمیل پرونده های خبرنگاران به منظور ساماندهی اصحاب رسانه در شهرستان آمل صورت گرفته و به استان ارسال شد.

عزیزکمالی خاطرنشان کرد: آمل از جمله شهرهای شاخص در سطح استان مازندران بود که به مناسبت روز خبرنگار تلاش شد تا برنامه های ما به صورت هفتگی برگزار شود که هفته خبرنگار را با اجرای برنامه های مختلفی مانند برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران، اهدای خون، مسابقه فوتسال، دیدار با پیشکسوتان رسانه، بازدید از دفتر رسانه های فعال شهرستان، عطرافشانی گلزار شهدا و دیگر برنامه ها در این هفته صورت گرفت.

مسئول دفتر خانه خانه مطبوعات مازندران در آمل بر کیفی سازی فعالیت خبرنگاران تاکید کرد و بیان داشت: در دستور کار داریم تا کلاس های آموزش خبرنگاری را با حضور اساتید حوزه رسانه و نیز کلاس اخلاق در رسانه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم نشست های هم اندیشی خبرنگاران با مدیران شهرستان را در دفتر خانه مطبوعات آمل برگزار کنیم تا زمینه آشنایی بیش از پیش خبرنگاران با فعالیت ها و وظایف دستگاههای اجرایی فراهم شود.

عزیزکمالی تصریح کرد: تعامل خوبی با انجمن صنفی خبرنگاران شهرستان آمل داریم که تلاش می شود اقدامات ما در راستای توسعه کیفی فعالیت خبرنگاران و حمایت از آنان باشد.

احد جاودانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از تلاش صورت گرفته در راستای تجهیز دفتر خانه مطبوعات آمل قدردانی کرد و بیان داشت: امید می رود با توجه به ظرفیتی که وجود دارد این دفتر بتواند فعالیت های خوبی را ارائه دهد.

وی تصریح کرد: دفتر خانه مطبوعات می تواند نشست های هم اندیشی اصحاب رسانه با مدیران را داشته باشد که حرکت خوب و جدیدی است.

جاودانی افزود: ساماندهی خبرنگاران مازندران بررسی و راهکارهای آن مشخص شد که این کار را به خانه مطبوعات استان سپردیم که مقداری کار جلو رفته است و تا روز خبرنگار سالجاری به جمع بندی در این راستا می رسیم و کارت خبرنگاری در اختیار خبرنگاران قرار می گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری جشنواره رسانه های مازندران خبرداد و تصریح کرد: فراخوان این جشنواره با هماهنگی صورت گرفته با معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شد که این فراخوان رسانه ای می شود.

وی افزود: افراد منتخب در مراسم روز خبرنگار سالجاری مورد تجلیل قرار می گیرند که به دنبال آن هستیم فضا را به سمت رقابتی شدن ببریم.