دفتر حضرت آیت الله جوادی در آمل افتتاح می شود

 

حجت الاسلام نورالله براری، معاون حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز اظهار داشت: دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در شهرستان آمل افتتاح می شود.


وی تصریح کرد: مکان دفتر این مرجع گرانقدر تقلید و مفسر برجسته قرآن کریم، روبروی حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل است.


حجت الاسلام براری افزود: از جمله محور فعالیت های دفتر حضرت آیت الله جوادی در آمل پرسش و پاسخ به مسائل شرعی است که در این دفتر صورت می گیرد.


معاون حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل خاطرنشان کرد: مراسم افتتاح دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی با حضور حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی، ائمه جمعه شهرهای استان، مدیران استانی و شهرستانی و فعالان حوزوی برگزار می شود.


وی خاطرنشان کرد: این مراسم در روز سه شنبه سی و یکم فروردین ماه در آمل برگزار می شود.


حجت الاسلام براری با تاکید بر این که آمل شهر علما و بزرگان گرانقدری است، افزود: وجود علما و بزرگان در این شهرستان چه در زمان گذشته و چه در زمان حال بسیار ارزشمند بوده که این بزرگواران سرمایه و گنجینه های گران بها هستند.


وی بسط و گسترش اندیشه های علما و فقها در جامعه را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: جامعه امروز ما نیازمند بهره گیری بیشتری از اندیشه های متعالی علما و بزرگان دینی هستند.


معاون حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل تصریح کرد: تأمل در ابعاد شخصیتی بزرگان و عالمان دین و بازخوانی آثار و بررسی احوال نیکوی آنان در جهان امروز برای آشنایی نسل نو وظیفه ای سنگین بر دوش متعهدان و نهادهای فرهنگی است که باید اهتمام ارزنده و والایی در این مسیر مهم داشته باشند.


حجت الاسلام براری به فعالیت های حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل اشاره کرد و بیان داشت: این حوزه علمیه تحت اشراف حضرت آیت الله جوادی آملی و بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء مشغول فعالیت است.