ضرورت اصلاح شبکه های برق فرسوده / بدهی 52 میلیارد تومانی مشترکین استان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،مهندس قاسم شهابی، مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران امروز در جمع خبرنگاران آمل با اشاره به این که بیش از 40 درصد از شبکه های برق مازندران نیازمند اصلاح و ترمیم هستند گفت: با توانی که در توزیع برق مازندران وجود دارد سالانه قادرهستیم 10 درصد شبکه ها را ترمیم و اصلاح کنیم.

 وی با اشاره به اینکه برای ترمیم و اصلاح شبکه نیازمند اعتبارات ویژه هستیم افزود: هر ساله 50 میلیارد تومان و در طول 5 سال با تخصیص اعتباربه مبلغ 500 میلیارد تومان قادر خواهیم بود تا شبکه برق مازندران را اصلاح کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اینکه 25 درصد شبکه های برق روستاهای مازندران نیازمند مرمت و بازسازی هستند بیان داشت: هرساله از سوی استانداری مازندران برای مرمت اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان داده می شود و از سوی وزارت نیرو از بند ز تبصره 9 در سال گذشته 8 میلیارد تومان به این امر اختصاص پیداکرد که جذب شد.

 شهابی همچنین از نمایندگان مردم مازندران درمجلس درخواست نمود تا در گرفتن اعتبارات ویژه مرمت و بازسازی برق روستاها همکاری داشته باشند.

وی اشاره کرد: 52 میلیارد تومان از مشترکین طلب داریم که بخش اعظم آن به شرکت های دولتی و غیر دولتی برمی گردد و در بخش صنعت بدهی بسیار بالا می باشد که امیدواریم با پیگیری در سال 95 به حداقل برسانیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در خصوص اعمال افزایش 10 درصدی قیمت برق مشترکین اظهارداشت: افزایش 10 درصدی رسما به ما ابلاغ نشده است و خیلی هم به دنبال افزایش نیستیم ولی به ناچار و بخاطر افزایش هزینه ها شاهد افزایش آن خواهیم بود.