حدود 45 درصد پرونده های دادگاهها یا شورای حل اختلاف مربوط به دعاوی مرتبط با املاک و مستغلات است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حسین عبادی مسئول شورای حل اختلاف شعبه 11 (مشاورین املاک) آمل با بیان اینکه ما مشاور ,امین ومعتمد شهروندان هستیم گفت : یکی از عوامل موثر بر تولید و ایجاد نزاع و درگیری در کشور مربوط به دعواهای مرتبط با مشاغل صنفی میباشد که از جمله مهمترین مشاغل صنفی ,صنف مشاوران املاک بوده که بنا بر وظایف حرفه ای ,ذاتی و قانونی خود مبادرت به تنظیم قراردادها مینمایند که در صورت  هرگونه عدم آگاهی و ضعف اطلاعات حقوقی و صنفی میتواند منجر به اختلاف و نزاع گردد.

وی با بیان اینکه آموزش مباحث حقوقی وصنفی باید درسرلوحه کاریمان قرارگیرد گفت : براساس تفاهم نامه با مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهید مدنی آمل که در مرداد93 صورت گرفته 5 دوره کلاس آموزشی حقوقی و مشتری مداری تاکنون برای متقاضیان پروانه کسب و واحدهایی که تمدید ,واگذاری و جابجایی پروانه کسب داشتند برگزار گردیده است که در سال جدید نیز کلاسهای مربوطه ادامه خواهد یافت.

مسئول شورای حل اختلاف شعبه 11 (مشاورین املاک) آمل هدف از برگزاری کلاس آموزشی مشاوران املاک را افزایش سطح علمی, ارتقاء اخلاق حرفه ای ,توسعه آموزش و تبادل اطلاعات, افزایش بهره وری و کارایی,کاهش اختلافات , درگیریها ودعواهای حقوقی دانست.

عبادی بیان داشت : حدود 45 درصد پروندهای دادگاهها یا شورای حل اختلاف مربوط به دعاوی مرتبط با املاک و مستغلات ازجمله فسخ اجاره نامه ,فسخ مبایعه نامه,فسخ قراردادمشارکت درساخت ,مطالبه اجور, الزام به تحویل مبیع, الزام به تنظیم سند و... میباشد که بخشی از دعواهای یادشده مربوط به عملکرد و اطلاعات حقوقی همکاران بوده که امید است با برگزاری این کلاس‌های آموزشی مشاورین املاک در کار خود مهارت و تخصص لازم را کسب نمایند.

وی در ادامه آموزش را نیاز اصلی جامعه عنوان کرد و گفت : با بالا بردن سطح علمی و حقوقی اصناف بسیاری از مشکلات و ناتوانی ها در این حوزه بر طرف میشود.

مشاور حقوقی اتحادیه مشاوران املاک ومستغلات شهرستان آمل یادآور شد: کلیه افراد اعم از اعضای تحت پوشش اتحادیه و فاقدین مجوز میتوانند در این کلاس که جنبه آموزش همگانی نیز دارد شرکت نمایندو در صورت تمایل میتوانند با مراجعه به اتحادیه و با ثبت نام و تکمیل فرمهای مربوطه اقدام نمایند.