معیاری برای قطع یارانه وجود ندارد / اگر اشتباهی شد نباید مردم هزینه آن را بدهند

 
به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، در مناظره رسانه ای برنامه خانه ملت شبکه یک سیما که به عنوان مخالف مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص قطع یارانه حضور پیدا کرده بود اظهارداشت: ما اول باید ببینیم چرا این اتفاق افتاد و یارانه نقدی در دولت و مجلس تصویب شده است.

 عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس تصریح کرد: بیان کردند چون قیمت حامل های انرژی افزایش پیدا می کند ما کمک هزینه ای به مردم دهیم تا برای پرداخت تناسبی وجود داشته باشد.

وی با بیان این که در ابتدا باید ببینیم آیا تناسبی با آن چیزی که افزایش پیدا کرده و آن مقداری به مردم داده می شود وجود دارد، گفت: وقتی بررسی می کنیم می بینیم در این عرصه حساب و کتاب و موازنه ای وجود نداشته است.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: آمدند با خوداظهاری یارانه به مردم دادند که بسیاری از مردم روی آن حساب باز کرده و دارند با آن زندگی می کنند و در حال حاضر معیار و مبنایی که بخواهیم براساس آن یارانه را قطع کنیم وجود ندارد.

نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: می گویند کسانی که سه میلیون درآمد داشته باشند یارانه آنان قطع شود که باید گفت اگر کسی در تهران این مقدار درآمد داشته و مستاجر باشد هیچ چیزی ندارد و در شهرستان هم اگر کسی این مقدار درآمد داشته باشد و یک فرد خانواده به بیماری خاصی مبتلا شود حساب او پاک است.

عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس خاطرنشان کرد: هیچ مبنای درستی برای قطع یارانه نداریم و آزموده را آزمودن خطا است و اگر اشتباهی کردیم نباید مردم هزینه آن را بدهند که آمدیم به صورت اشتباه توزیع کردیم و آیا باید این اشتباهات را تکرار کنیم.

وی ادامه داد: سه اختیار به دولت داده شد که یارانه به چه کسانی داده شود، چه چیزی به مردم دهند و چه مبلغی داده شود که این اختیارات داده شد و دیگر نمی توانیم بگوییم چرا که فکر نمی کردند سهم تولید و درمان داده نمی شود.

یوسفیان ملا افزود: اعضای تحت پوشش کمیته امداد به ما مراجعه می کنند که یارانه ما را قطع کردند که اشتباهات وجود دارد و مبنای صحیحی نیز برای قطع یارانه نداریم.

نماینده مردم آمل در مجلس خاطرنشان کرد: مجلس به وظیفه نظارتی خود در این خصوص عمل نکرد که تقصیر به خود مجلس هم برمی گردد و نظارت کافی اثرگذار باید وجود داشته باشد.