برای نخستین بار در مازندران المان آرش کمانگیر در آمل نصب می شود

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، دکتر فرزین محمودی پاتی رییس مرکز پژوهش شورای اسلامی شهر آمل از نصب المان آرش کمانگیر در آمل برای نخستین بار در مازندران در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: شهرستان آمل از شهرهای تاریخی با قدمت بزرگ مذهبی و دینی می باشد که از گذشته تاکنون چهره های شاخص فقهی ، مراجع تقلید ، فلسفی ، ادبی ، عرفانی ، سیاسی ، هنری ، فرهنگی و ورزشی از این شهر برخاسته و نخستین مرکز حکومت علویان در کشور عزیزمان ایران نیز بوده است .

سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل اظهار داشت : آرش کمانگیر از چهره‌های اسطوره‌ای ایران ‌زمین بوده که از شهرستان آمل برخاست و از قله دماوند به‌سمت مرو تیر انداخت و مرز ایران را مشخص کرد .

وی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف برای طراحی و ساخت المان و مجسمه باشکوه آرش کمانگیر برای نخستین‌بار در مازندران  افزود : در نظر داریم تا هر چه سریع‌تر نماد آرش کمانگیر در این شهرستان ساخته و نصب شود تا با جانمایی در فضای مناسب و مطلوب بتوانیم در این زمینه گام مهمی برداریم .

رییس مرکز پژوهش شورای اسلامی شهر آمل افزود: در شهر آمل المان هایی برای استفاده گردشگران و همشهریان نصب شده است و هم اکنون نیز المان میدان علویان که در ورودی شهر آمل در حال ساخت می باشد می تواند معرف مناسبی برای آمل و مردم آن باشد .

دکتر محمودی پاتی در ادامه به ساخت مناره در ورودی شهر آمل اشاره کرد و گفت: برای این پروژه از مناره مسجد امام حسن عسگری (ع) الگوبرداری شده است که این عنصر معماری برای نمایش هویت والای معماری بومی و مذهبی در آمل می باشد .

سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل تصریح کرد: نصب المان‌های تاریخی و مشاهیر آملی در کنار حفظ هویت اصیل تاریخی و مذهبی باعث نمایش قدمت این شهرستان شده و فضایی ماندگار در اذهان همشهریان ، مسافران و گردشگران ایجاد می‌شود .

رییس مرکز پژوهش شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به المان‌های طراحی‌شده برای میدان میرحیدر آملی و میدان شهیدان محمدزاده گفت: المان کتاب مشاهیر آملی هم نخستین کار در حال ساخت است که در آن از کتاب تاریخ طبری از مورخ مشهور آملی محمد بن ‌جریر طبری الگوبرداری شده است