اقدام و عمل مسئولان همراه با خروجی باشد / ضرورت ترویج فرهنگ اسلامی

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل امروز در خطبه های نمازجمعه آمل اظهارداشت: دین و شریعت ما انسان ساز است و حضرت حق زیباترین هدیه خود را به ما داد که نباید کفران نعمت کنیم.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران افزود: ابتلا و امتحان فلسفه ای دارد که باید با کوره های عظیم آبدیده شده و این  امور برای تعالی انسان ساخته شده است.

وی تصریح کرد: حواس همه باشد که معصیت بد اما مصیبت اشکالی ندارد و امتحان و مصیبت برای همه وجود داشته و دارد که در مسیر زندگی ایجاد می شود و نباید شکوه و ناله کنیم.

امام جمعه آمل با بیان این که انسان باید از غفلت دوری کرده و تلاش کند در راستای تقرب حضرت حق گام بردارد که زمینه ساز سعادت و تعالی می شود، گفت: سرمایه و دارایی مردار اما علم و دانش به انسان روح می دهد که باید آن را دنبال کنیم.

حجت الاسلام رحمانی آملی تصریح کرد: انسان باید خیرخواه همگان بوده و نیازی نیست ریز زندگی مردم را مورد بررسی قرار دهیم که ضرورت دارد به دنبال تحول درونی خود باشیم.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران افزود: تلاش ها و اقدامات دشمنان فایده ای نداشته که از حضرت حق می خواهیم ما در مسیرمان پیروز و موفق نگه دارد تا بتوانیم در راستای اهداف خود سربلند باشیم.

وی خاطرنشان کرد: شهدا و جانبازان الگویی ارزنده برای همه ما هستند که باید ادامه دهنده راه این عزیزان بوده و در راه بهره گیری از سیره گرانقدر شهدای عزیز خود کوشا باشیم.

امام جمعه آمل ادامه داد: ایادی استکباری به دنبال سلطه گری هستند و تلاش دارند همواره در مسیر تحقق خواسته های خود گام بردارند که در این راه دست به هر اقدامی می زنند.

حجت الاسلام رحمانی آملی با اشاره به سالروز قطع رابطه ایران و آمریکا اظهارداشت: فکر می کردند نمی توانیم خودمان کاری از پیش ببریم اما امروز نظام اسلامی در مسیر عزت و اقتدار قرار دارد.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با اشاره به روز ملی فناوری هسته ای خاطرنشان کرد: می خواهند جلوی دانش هسته ای را برای دیگران گرفته تا خود آن را داشته باشند اما ایران اسلامی به این فناوری دست یافت که حقوق مسلم هر انسانی است.

وی با اشاره به روز هنر انقلاب اسلامی تصریح کرد: دشمنان تلاش دارند تا فرهنگ اصیل اسلامی را در جامعه محو کنند که باید مراقب بوده و زمینه از بین رفتن مظاهر غربی را در جامعه فراهم کنیم.

امام جمعه آمل با اشاره به نام گذاری سال 95 از سوی رهبری معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل بیان داشت: هر اقدام و عملی صورت می دهیم باید کار را به پایان برسانیم تا خروجی داشته باشد.

حجت الاسلام رحمانی آملی افزود: آغاز یک عمل کافی نیست و باید زمینه اجرایی شدن آن فراهم شود که مدیران تلاش کنند تا دغدغه های رهبری معظم انقلاب را در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی عملیاتی کنند.