برگزاری مراسم تودیع و معارفه سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، مراسم تودیع و معارفه سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل با حضور رییس سازمان، معاونین و مدیران جهاد کشاورزی مازندران، معاون فرمانداری ویژه آمل، فرمانده سپاه ناحیه آمل، رییس اداره منابع طبیعی آمل، جانشین فرماندهی انتظامی آمل و فعالان حوزه کشاورزی در نمازخانه اداره جهاد کشاورزی آمل برگزار شد.

در این مراسم از زحمات بیش از 8 ساله مهندس سید مرتضی امینی نیاکی تقدیر و مهندس سید حسین اسلامی به عنوان سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل معرفی شد.

سید مرتضی امینی نیاکی، مدیر سابق جهاد کشاورزی آمل با بیان این که آمل شهر کلان کشاورزی است، گفت: 100 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی داریم که 1 میلیون تن تولید صورت می گیرد.

وی افزود: همیشه اولین ها در سطح این شهرستان انجام می شود و حدود 4 میلیون نفر از برنج شهرستان استفاده می کنند.

امینی خاطرنشان کرد: بزرگترین بازارچه بین المللی را در شهرستان آمل با سطح 17 هکتار، 174 هکتار اراضی در خصوص گل و گیاه زینتی، 40 هزار تن تولید گوشت سفید و صنایع لبنی از جمله ظرفیت های شهرستان است.

وی تصریح کرد: آمل جایگاه مهمی در عرصه کشاورزی دارد و در خصوص طرح یکپارچه سازی اراضی و آب و خاک تلاش های ارزشمندی صورت گرفته است.

سید حسین اسلامی، سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی آمل با بیان این که از همه عزیزان تقاضای همراهی و همکاری دارم، گفت: شهرستان آمل با تولید 1 میلیون تن محصولات کشاورزی رتبه اول را در سطح استان مازندران دارد.

وی افزود: شهرستان آمل در خصوص دام و طیور و گل و گیاهان زینتی دارای رتبه ای ویژه است که حفظ و توسعه آن امری مهم و ضروری می باشد.

اسلامی ادامه داد: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل قرار داریم که ضرورت دارد تلاش های ارزشمندی در راستای تحقق رهنمودهای رهبری معظم انقلاب صورت گیرد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی آمل خاطرنشان کرد: افزایش تولید، کاهش هزینه تولید، ایجاد درآمد پایدار و جلوگیری از تغییر کاربری از جمله اموری است که باید در مسیر تحقق آن گام های ارزشمندی برداشته شود.