ضرورت اقدام و عمل در عرصه توسعه زیرساخت های کشاورزی / اهمیت سد هراز برای تامین آب کشاورزی استان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛ دلاور حیدرپور، رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در مراسم تودیع و معارفه سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی آمل اظهارداشت: کشاورزی فعال ترین و موفق ترین بخش است که توانسته از منفی شدن اقتصاد کشور جلوگیری کند.

وی افزود: در بخش کشاورزی کاهش واردات را داشتیم و توانستیم از ظرفیت های موجود به نحوی شایسته استفاده کنیم که باید از همه فرصت ها بهره گیری شود.

حیدرپور با بیان این که کشاورزی در مازندران فعالیتی شاخص است که نیازمند سرمایه گذاری زیرساخت های تولید هستیم خاطرنشان کرد: بعضی از ظرفیت های آمل ویژگی های کشوری و خاورمیانه ای دارد که باید از این ظرفیت ها استفاده شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری و تامین آب باید مورد توجه باشد و نیاز است تا هزینه های تولید را کاهش داده و به سمت صادرات برویم.

وی خاطرنشان کرد: نیاز است سد مخزنی هراز با تامین اعتبارات لازم زودتر به بهره برداری برسد که نقش بسزایی در تامین آب 5 شهر مازندران را دارد.

حیدرپور افزود: از سوی مقام معظم رهبری امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام گذاری شده است که نیاز است تا به صورت واقعی کمک کار تولید کنندگان باشیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان این که 6 میلیون تن مجموعه تولید محصولات کشاورزی استان است که می توانیم با سرمایه گذاری در زیرساخت های آن را توسعه دهیم تصریح کرد: جلوی تغییر کاربری ها را در استان گرفتیم و تلاش های ارزشمندی در این راستا صورت گرفته است.