شروع عملیات اجرایی پروژه آموزشگاه 12 کلاسه شهید پوریان کلاکسر آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، مراسم شروع عملیات اجرایی پروژه آموزشگاه 12 کلاسه شهید پوریان کلاکسر آمل با اعتبار 1 میلیارد و 750 میلیون تومانی از اعتبارات ملی جذب شده همزمان با میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) و با حضور نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل نوسازی مدارس مازندران، معاون فرمانداری ویژه آمل، بخشدار مرکزی، مدیر آموزش و پرورش آمل، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای کلاکسر برگزار شد.

قربانعلی شیرزاد، مدیرکل نوسازی مدارس مازندران با بیان این که جا دارد از حمایت های نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی به ویژه دکتر یوسفیان تشکر ویژه ای داشته باشیم، گفت: نمایندگان مجلس حمایت های ویژه ای دارند و این برای ما ارزشمند است که دولت را مکلف می کنند تا بتوانیم از ظرفیت ها استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قانون طرح تخریب و بازسازی و مقاوم سازی مدارس و استاندارسازی سامانه گرمایشی حرکت خوبی بوده است.

شیرزاد افزود: اعلام آمادگی کردیم هر مدرسه ای نیاز دارد از سامانه گرمایشی جایگزین استفاده کنیم که در تمام مدارس استان باید این کار صورت گیرد.

مدیرکل نوسازی مدارس مازندران ادامه داد: در سال گذشته کلنگ پروژه مدرسه شهید پوریان کلاکسر با حضور معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی مدارس کشور زده شد که پروسه مناقصه، انتخاب پیمانکار و طراحی موردی انجام شد و 20 شرکت ساختمانی در مناقصه شرکت کردند که یکی از پیمانکاران خوب استان انتخاب و امیدواریم با تامین منابع مالی بتوانیم کار را سریع تر پیش بریم.

وی ادامه داد: مدرسه شهید پوریان، 12 کلاسه با بیش از 1600 متر است که امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، ساختمان سرایداری، دیوار و محوطه و سایر امکانات را دارد.

عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با بیان این که مسئولان وزارت آموزش و پرورش عنایت ویژه ای به شهرستان آمل دارند، گفت: آمل از نظر ساخت و ساز عقب بود که تلاش داریم زمینه توسعه آن فراهم کنیم.

وی بر ضرورت خدمت به مردم و توسعه و آبادانی تاکید کرد و افزود: جمعیت بالایی در منطقه کلاکسر داریم که امیدواریم این منطقه بتواند دارای مدرسه خوبی شود.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: برای این مدرسه اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 750 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که با تجهیزات بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه می شود.

نماینده مردم آمل ولاریجان درمجلس یادآورشد : اعضای شورای اسلامی ودهیار کلاکسر از تلاشگران عرصه خدمت رسانی بمردم هستند وقطعا این پروژه عنقریبا در دهه فجر به بهره برداری برسد .

حمید محمدنسب مدیر آموزش و پرورش آمل تصریح کرد: ما برای یک شهرستان چند پروژه بالغ بر دو میلیارد تومان جذب کردیم و این بی نظیر است.

وی افزود: امروز شاهد چنین اتفاق خوشایندی در منطقه کلاکسر هستیم که بی سابقه بوده و حق مردم است که باید در راستای تحقق آن تلاش شود.

مدیر آموزش و پرورش آمل خاطرنشان کرد: از طرف معلمان، دانش آموزان و مردم از زحمات و تلاش های ارزشمند دکتر یوسفیان و مسئولان کمال تقدیر و تشکر را به منظور حمایت های ارزشمند آنان داریم.

محمدرضا نصیری بخشدار مرکزی آمل با بیان این که خدمات ارزشمندی در سطح شهرستان در حال انجام است، گفت: مردم منتظر این پروژه بودند که امروز شاهد شروع عملیات اجرایی آن هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بخشداری، دهیاری و شورای اسلامی روستا آمادگی هرگونه همکاری لازم را در راستای پیشبرد امور و ساخت هر چه سریع تر این مدرسه دارد.

سید هاشم مهدی زاده عضو شورای اسلامی روستای کلاکسر با بیان این که کلاکسر بالغ بر 17 هزار جمعیت دارد، گفت: از نظر فضای آموزشی مشکلاتی داشتیم ولی به برکت جمهوری اسلامی شاهد شروع عملیات مدرسه 12 کلاسه هستیم.

وی با بیان این که از همت و تلاش همه مسئولان به خصوص دکتر یوسفیان و مدیر آموزش و پرورش آمل تشکر و سپاس را داریم افزود: جمهوری اسلامی ایران پس از 37 سال از عمر خود با تمام مشکلاتی که ایجاد کردند در مسیر عزت و تعالی قرار دارد.

وی اشاره کرد : اعضای شورای اسلامی روستا آقایان علی اصغر خانی رئیس شورا ، هادی محمدزاده ، حمیدرضا نیک بخش ، محمد خانی واینجانب باتفاق مصیب رجائی فر دهیار روستا آمادگی کامل داریم تا ضمن همکاری با پیمانکار مربوطه در کمتر از زمان موعد مقرر افتتاح وبه بهره برداری برسانیم .