وضعیت هوای مازندران در سیزده بدر چگونه است؟

 

کمال نیوز: اداره کل هواشناسی مازندران دراطلاعیه ای اعلام کرد که بارش باران همراه با رعد و برق و باد شدید در این خطه از شمال کشور تا جمعه شب( سیزده بدر) ادامه دارد.

 

براساس این گزارش با عبورجریان میانی از این استان از فردا دوشنبه نهم تا روز چهارشنبه یازدهم فروردین وضعیت ابرناکی همراه با بارش پراکنده باران توام با رعد و برق و باد شدید بر منطقه حاکم می شود .


هواشناسی مازندران پیش بینی کرد از چهارشنبه شب جریان میانی جای خود را به سامانه بارشی شمالی می دهد که با ورود این سامانه به مازندران از روز پنجشنبه دوازدهم فروردین ماه دور جدید بارش باران شدید همراه با کاهش دما در این استان شروع می شود.


هواشناسی مهمترین رخ داد ناشی از ورود سامانه جریان شمالی به مازندران را بارش برف درمناطق کوهستانی ، اختلال در تردد خودروها، کاهش دما و مواج شدن دریای خزراعلام کرد.


طبق پیش بینی هواشناسی سامانه بارشی شمالی تا جمعه شب ( سیزده بدر) در استان ادامه دارد و از روز شنبه به با ورود سامانه جوی پایدار در استان به تدریج بارش ها قطع و هوای پایدار بهاری جایگزین می شود.


هم اکنون هوای مازندران ابری همراه با بارش پراکنده باران است که این بارش ها درمناطق کوهستانی و ارتفاعات همراه با برف گزارش شده است.


استان مازندران دارای آب و هوای معتدل خزری با میانگین بارش سالانه 730 میلمتر است که بیشترین بارش ها با یک هزار میلمتر نیز مربوط به شهر رامسر در غرب استان در و کمترین آن زیر 300 میلمتر مربوط به شرق استان است.ایرنا