علی لاریجانی در جمع مردم آمل چه گفت؟

 

کمال نیوز: علی لاریجانی در جمع مردم شهرستان آمل در آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) اظهار کرد: کشور در سال‌های اخیر در شرایط سختی بوده و سختی‌ها را همه مردم تحمل کردند.

وی افزود: در دیداری که امشب با مردم شهرستان آمل داشتم، برخی افراد صحبت‌هایی مبنی بر بیکاری فرزندانشان مطرح کردند و آن را از مشکلات مهم خود دانستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم‌اکنون بیکاری مشکل عام در کشور است، تصریح کرد: در گذشته مشکلات زیادی همانند تحریم و مسائل دیگر رکود را ایجاد کرد و در این بین تولید، لطمه زیادی خورد.

این مسئول با اعلام اینکه هم‌اکنون شرایط کشور در حال تغییر است، بیان کرد: مسئله تحریم هم‌اکنون به سرانجام رسیده و این مناقشه‌ای که کشور طی 10 تا 12 سال گذشته داشت، سال گذشته به دستاوردهایی رسیده است.

لاریجانی با اشاره به اینکه باید از دستاوردهای مسئله هسته‌ای مراقبت شود، گفت: مسیر هم باید در این بین به‌ درستی طی شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه تحریم‌ها برداشته شده، اما شیطنت‌هایی در این زمینه وجود دارد، اما در اصل ماجرای هسته‌ای با روند قانونی حل شد.

رئیس قوه مقننه با تأکید بر اینکه باید هم‌اکنون فضا برای کسب‌وکار بهتر شده و از فرصت‌های ایجاد شده نهایت استفاده شود، ادامه داد: همه باید در این مسیر تلاش کنیم، چراکه کشور باید به شرایط آبادانی برسد.

این مسئول با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم مشکلات فعلی کشور را رفع و شرایط را برای آبادانی فراهم کنیم، باید دست به رشد اقتصادی بزنیم، متذکر شد: کشاورزی باید رونق بیشتری به خود گرفته و اقتصاد تولید هم روند روبه‌ رشدی داشته باشد که این مهم به یک تلاش همگانی نیازمند است.

لاریجانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز نخست سال جدید، یادآور شد: امسال رهبر معظم انقلاب بر ضرورت اقتصاد مقاومتی تأکید کردند تا هم در این زمینه اقدامات اساسی صورت گرفته و هم موارد به مرحله اجرا برسد؛ هرچند این مهم حکایت از آن دارد تا موتور تولید کشور راه بیفتد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تا زمانی که موتور تولید کشور راه نیفتد، مشکلات فعلی حل نمی‌شود، افزود: اگر بخواهیم اقتصادمان سالم باشد، باید بر روی تولید داخل در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات تکیه کنیم.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم به انقلاب اسلامی یک کمک جدی کرده تا انرژی جدیدی به آن وارد شود، باید اولویت را بر اقتصاد قرار دهیم.

لاریجانی، شرایط لازم برای خیزش در اقتصاد کشور را فراهم دانست و گفت: امیدواریم با تأکیدات رهبر معظم انقلاب در سال جدید و با توجه به برگزاری دو انتخابات گذشته به همراه مجلس جدید با انرژی جدید، وارد میدان شده و شرایط را برای حل مشکلات اقتصادی قرار دهیم و همت‌ها برای تغییر شرایط معطوف شود.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه تغییر شرایط کشور دارای لوازمی است، متذکر شد: در گام نخست باید اولویت به بخش اقتصادی داده شود،‌ هرچند مقام عظمای ولایت هم بر روی آن تأکید داشته و ما هم باید با پرهیز از مناقشات و ایجاد همدلی مضاعف به سمت حل مشکلات داخلی کشور حرکت کنیم.

لاریجانی با اشاره به اینکه با بیانات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و هم‌فکری همه مسئولان نظام، کشور مسیر مطلوبی را طی می‌کند، ادامه داد: بر من واضح و روشن است که ایران اسلامی، آینده خیلی خوبی را در پیش دارد و با ایجاد شرایط از سختی‌ها عبور می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه مردم کشور از دوران سختی عبور کردند، یادآور شد: هم‌اکنون شرایط در حال بهتر شدن است و با یاری ائمه‌اطهار(ع)، همت و همدلی داخلی، شرایط به سمت هموار شدن وضعیت اقتصادی کشور پیش می‌رود./فارس