ظرفیت اقامت مسافران نوروزی در آمل افزایش یافت

 

کمال نیوز: دبیرستاد تسهیلات نورزی آمل گفت که برای میزبانی و اسکان مسافران در تعطیلات نوروزی حدود پنج درصد به ظرفیت اقامت شبانه روزی این شهرستان اضافه شده است .

محمدرضا شیدفر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ظرفیت اقامت شبانه در این شهرستان را در حال حاضر 13 هزار نفر اعلام کرد.


وی گفت که برای پذیرایی از مسافران نوروزی حدود 600 تخت هتل ، هتل آپارتمان های زیرپوشش میراث فرهنگی ، مدارس، زائرسراهای اماکن زیارتی ، کمپ های هلال احمر و مساجد آماده شده است.


دبیرستاد تسهیلات نورزی آمل همچنین از افزایش ماندگاری مسافران نوروزی در شهرستان در سال جاری خبر داد.


شیدفر گفت: به علت فراهم بودن امکانات رفاهی در نقاط مختلف شهرستان آمل مدت اقامت مسافران نوروزی از یک روز در سال 91 به دو نیم روز در تعطیلات نوروز 94 افزایش یافته بود و ارزیابی میدانی ما نشان می دهد که امسال بیشتر از سه شبانه روز خواهد بود.


وی اضافه کرد: به علت نزدیکی آمل به شهرهای ساحلی همجوار ، بسیاری از مسافرانی که از پایتخت و استان های غربی کشور از جاده هراز وارد آمل می شوند، مسافران عبوری هستند.


او ادامه داد: اطلاع رسانی بهتر از جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستان از طریق رسانه ها و توزیع بروشورها در افزایش ورودی مسافران نوروزی و نیز اقامت بیشتر آنان اثرگذار بوده است.


آمل با داشتن بیشترین آثار تاریخی و اماکن مذهبی مازندران ، پارک ها و بوستان های جنگلی و مراکز تفریحی ، دروازه ورودی به مازندران از جاده هراز به شمار می رود.