ماجرای قتل زن 60 ساله بابلی در آمل چه بود؟

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، سرهنگ ولی الله گنجیان مقدم در نشست خبری با بیان اینکه زن 60 ساله بابلی بنام سیده (ف-م) بطرز فجیعی در آمل به قتل رسید گفت: این زن بابلی که مقید به خواندن قرآن و زیارت عاشورا بود و جهت انجام فریضه در یکی از تکیه های معروف آمل با خانمی بنام خانم (ش.ن) آشنا می شود.

وی افزود: پس از آشنایی و چندبار رفت و آمد خانم سیده (ف-م) با تماس تلفنی خانم (ش.ن) روز شنبه ۲۲ اسفند ماه از خانه خود که در شهرستان بابل بود به سمت آمل حرکت می کند.

سرهنگ گنجیان ادامه داد:  تا شب گذشته خانم سیده (ف-م) به خانه برنگشت که این موجب نگرانی فرزندانش شد.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل با بیان اینکه فرزندان این زن 60ساله به‌ دلیل نیامدن مادرشان به پلیس آگاهی شهرستان بابل مراجعه و پیگیر قضایا شدند، افزود: مأموران این شهرستان نیز پس از رایزنی‌ و اطلاع‌ رسانی به ستاد در مورد حضور این خانم در شهرستان آمل از سوی ستاد فرماندهی تحقیقات در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ گنجیان خاطرنشان کرد: مأموران انتظامی این شهرستان پس از تحقیقات و بازجویی خانمی که زن بابلی را جهت برگزاری مراسم عزاداری به منزلش دعوت کرده بود، به قتل وی توسط همسرش پی‌ بردند.

وی عنوان داشت: این خانم هنگامی‌ که وارد خانه دوستش می‌شود شوهر دوستش بنام (ح.ی) متوجه طلا در دستان مقتول می شود و خانمش را برای خرید میوه به بیرون می فرستد و به فکر کشتن خانم بابلی می‌افتد و پس از به قتل رساندن وی، جسدش را به‌ همراه درخت تنومندی در حیاط منزلش می‌ سوزاند.

سرهنگ گنجیان تصریح کرد: پس از به قتل رساندن  قاتل جسد را در اطراف یکی از روستاهای آمل رها می ‌کند و طلاهای مقتول توسط همسر قاتل به یکی از مالخرهای سابقه دار آملی فروخته می شود.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل افزود: پس از فروش طلا همسر قاتل اقدام به خرید دو دستگاه گوشی همراه به مبلغ 50 میلیون ریال می کند.

سرهنگ گنجیان اظهارداشت: مرد قاتل پس از دستگیری به قتل زن بابلی اعتراف و به ‌همراه همسرش به‌ عنوان هم‌ دست قاتل با پرونده جنایی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

وی در پایان بیان داشت: با طلافروش آملی که اقدام به خرید این مال کرده بود به ‌صورت جدی برخورد شده است.