آمادگی بخش امام زاده عبدالله آمل جهت پذیرایی از مهمانان نوروزی +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،  جلسه ستاد تسهیلات خدمات سفر در بخش امام زاده عبدالله و با حضور اعضا در پارک جنگلی میرزا کوچک خان آمل برگزار شد.

 یحیی عسگری پور بخشدار امام زاده عبدالله با اشاره به آمادگی بخش جهت پذیرایی از مهمانان نوروزی گفت: ملت ما 22 بهمن را خلق کرده و در روز 7 اسفند حماسه سیاسی را بوجود آورند که باید میزبان کسانی باشیم که در عید انقلاب و سیاسی شرکت کردند.

 وی افزود: بخش امام زاده عبدالله به لحاظ داشتن مواهب خدادادی از قبیل کوهستانی، جنگلی، جلگه ای، رودخانه و مسیر پرتردد جاده هراز مزیت بر دیگر بخش ها دارد.

بخشدار امام زاده عبدالله یادآورشد: در کنار مواهب الهی وجود بارگاه امام زاده عبدالله همچون نگینی می درخشد و خواستگاه بسیاری از زائران و گردشگران می باشد که باید از لحاظ امنیت، سلامت و رفاه اقدامات خوبی صورت گیرد.

عسگری پور با بیان اینکه همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات را مرتفع و خود را برای استقبال از مسافران نوروزی آماده کنیم خاطرنشان کرد: در چند ماه گذشته در 3 جایگاه موجود در بخش 45 هزار خودرو سوختگیری کردند که نزدیک به 20 میلیارد ریال آورده برای بخش داشته است.

 وی با تاکید بر اینکه به لحاظ داشتن اقامتگاه وسوئیت، ماندگاری مسافران را باید نسبت به سال گذشته بیشتر مورد توجه داشته باشیم عنوان داشت: ماندگاری مسافر برای روستاییان و شهروندان از لحاظ اقتصادی سود آور خواهد بود.

بخشدار امام زاده عبدالله اشاره کرد: بخش امام زاده عبدالله به جهت اینکه در ورودی استان مازندران و شهر آمل قرار دارد باید در امر زیباسازی توجه دوچندان شود که متاسفانه وجود پل هوایی در پارک جنگلی برای تردد مسافران و ماشین ها مشکل ساز شد.

 عسگری پور گفت: عدم جلوگیری از این وضعیت ناپسند امنیت و جان مسافران را به خطر می اندازد و خدایی ناکرده شاهد حوادث ناگواری خواهیم بود که زیبنده مردم مهمان دوست آمل نمی باشد.

 وی اظهارداشت: همه باید به هم کمک کنیم و حضور در جلسه ملاک نمی باشد که ضرورت دارد امکاناتی فراهم شود تا عید بدون حادثه داشته باشیم.

 محمدرضا شیدفر رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آمل با بیان اینکه در 4 سال اخیر شهرستان آمل با فراهم آوردن تسهیلات رتبه های خوبی را بدست آورده است گفت: در نوروز سال گذشته بیش از 7 میلیون مسافر وارد شهر آمل شدند و درطول سال 20 میلیون مسافر در جاده هراز در حال تردد هستند.

 وی با اشاره به اینکه در سال گذشته در اقامت مسافران نسبت به سال قبل آن 14 درصد افزایش داشتیم افزود: تور گردانی رایگان در آمل باعث شد که مدت اقامت از 3 شب به 5 شب برسد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آمل تاکید کرد: بخش امام زاده عبدالله به جهت داشتن مواهب خدادادی که درهیچ یک از استان های کشور وجود ندارد  ووجود بارگاه امام زاده عبدالله یکی از مهمترین قطب گردشگری ایران می باشد.

شیدفر با بیان اینکه با توجه به فرارسیدن ایام نوروز پاکسازی زباله‌ها در محورهای مواصلاتی با هماهنگی راه و شهرسازی، بخشداری‌ها و محیط زیست در دستور کار قرار گیرد، افزود: نصب دستگاه عابر بانک در بخش‌های امام‌زاده عبدالله(ع) و لاریجان نیاز است که باید مورد توجه مسئولان باشد.

وی در پایان خواستار توجه مسئولین در امر اتخاذ امکانات برای اقامت بیشتر مسافران جهت درآمد زایی برای شهروندان شد.

در این جلسه مسئولین هر یک از کمیته ها گزارش کاری از روند بررسی مسائل و مشکلات و چگونگی رفع آن ارائه دادند.