افتخار آفرینی بانوی هنرمند آملی در هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی

 

کمال نیوز: هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر شب گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولین وهنرمندان ، با تجلیل از ۸ هنرمند باسابقه کشور و معرفی برگزیدگان این دوره از جشنواره در تالار وحدت به کار خود پایان داد .

به گزارش روابط عمومی هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر شب گذشته ۸ اسفندماه با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی معاون هنری، مجید ملانوروزی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی و جمعی از هنرمندان عرصه‌های مختلف هنرهای تجسمی در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مجتبی آقایی دبیرکل این جشنواره طی سخنانی گفت: هشتمین جشنواره در رویکردی تعاملی و با بهره‌مندی از قابلیت توأمان رشته‌ها و زیررشته‌ها، عرصه وسیعی را گستراند به‌گونه‌ای که از میان ۱۰ هزار اثر ارسال شده، ۲۰۵ اثر برای این دوره از جشنواره انتخاب شد.

وی افزود: در این دوره از جشنواره هنرمندان ایرانی و هنرمندانی از ۴۰ کشور جهان شرکت کردند و ۲۰۵ اثر طی مراسم باشکوهی در نهم بهمن‌ماه در موسسه فرهنکی هنری صبا به نمایش درآمد که این بخش تا هفدهم اسفندماه در موسسه صبا ادامه داشت .

دبیرکل هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر تصریح کرد: هنرمندان نام‌آوری نیز با آثارشان هنرمندان جوان را در این دوره همراهی کردند که حاصل این بخش معرفی ۲۲ اثر است که از سوی هیات داوران متشکل از اصغر کفشچیان‌مقدم، جمشید حقیقت‌شناس، بهروز دارش، فرح اصولی و مصطفی احمد هنرمند مصری انتخاب شدند.

برگزیدگان هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر

در ادامه این مراسم برگزیدگان هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در بخش «مسابقه»، «همایش»، «فیلم مستند» و «فجر و هنر ملی» معرفی شدند.

بخش مسابقه

در بخش مسابقه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر به برگزیدگان تندیس طوبای زرین به همراه لوح تقدیر و مبلغ ۵۰ میلیون ریال بدون رتبه اهدا شد: محمد آزادنیا، عمادالدین انوشیروانی، سونیا تمجیدی‌راد ، رضا دالوند، مریم حاجی حسین‌علی، وحید خزایی، فرناز دمنابی اصل، مهدی رزقی، فریبا دادگر، فرشید داودی، نسرین عبد شیخی، امیر فرید، انس پورتوویک، مینا علیزاده خوانساری، حاجر کمیلی، نازی مرتاض‌خو، مهدی محمدی، حبیب مرادی، بهنام ولدوند، ‌جاوید نیک‌پور، فرزانه رشیدی‌تبار و سیدمحمد یاسینی اردکانی ۲۲ هنرمند برگزیده بخش مسابقه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر بودند.

محمد محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل ضمن اعلام خرسندی از این افتخارآفرینی هنرمند آملی در هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با ارائه اثر هنری  "سقانفارهای ذهن من "  افزود : خداوند را شاکریم  که در سال ٩٤ شاهد افتخارآفرینی هنرمندان متعددی در عرصه های مختلف فرهنگی هنری و در جشنواره متعدد استانی ، ملی و بین المللی  بوده ایم و ارزوی موفقیت برای تمامی هنرمندان فعال و افتخارآفرین را داشته و دارم .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل ؛  در پی مقام بدست آمده توسط  این هنرمند آملی پیام تبریکی از سوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل تنظیم و ارسال گردید .

هنرمند گرامی : سرکار خانم سونیا تمجیدی راد

با سلام و احترام

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های ارزنده جنابعالی در عرصه بی انتهای هنر ، موفقیت بدست آمده در " هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی  " را به شما ، خانواده محترم ، جامعه هنری این دیار لاله خیز  تبریک عرض نموده و برای شما از درگاه ایزد منان سلامتی ، پیروزی و موفقیت روزافزون  مسئلت میدارم  .

  محمد محمدی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل