43 فیلم در جشنواره بین المللی رشد در آمل نمایش داده می شود

ابراهیم پرسیان معاون پژوهش و برنامه ريزی آموزش و پرورش آمل با بیان اینکه در چهل و چهارمین جشنواره فیلم رشد 43 فیلم در آمل نمایش داده می شود گفت: از این تعداد 29 فیلم ایرانی و 14 فیلم خارجی می باشد.

 وی اشاره کرد: امسال در کل کشور 34 کشور خارجی آثار خود را به جشنواره فرستادند که از این تعداد 17 فیلم خارجی ازکشورهای آلمان ، اتریش ، استرالیا ، انگلستان و غیره مورد پذیرش دبیرخانه جشنواره قرار گرفت.

معاون پژوهش و برنامه ريزی آموزش و پرورش آمل افزود: فیلم های آموزشی در پیشرفت و یادگیری دانش آموزان بسیار تاثیرگذار بوده و معلمان می توانند از فیلم های آموزشی به عنوان یک منبع در فرآیند یادگیری استفاده کنند.

پرسیان  تصریح کرد: یکی از اولویت های ما در این حوزه آن است که با توجه به تغییرات کتاب های درسی، معلمان علاوه بر این کتابها از رسانه ها و ابزارهای نوین آموزشی نیز برای تعمیق یادگیری در کلاس درس استفاده کنند.

وی یادآورشد: باید علم و دانش را در قالب هنر ببینیم و برگزاری جشنواره فیلم رشد از گام های محکمی است که آموزش و پرورش در رسیدن به هدف راهبردی خود در افق نگاه 1404برداشته است.

وی ادامه داد: جشنواره بین المللی فیلم رشد از نخستین جشنواره های فیلم در ایران است که با هدف گردآوری آخرین تولیدات آموزشی و راه های جدید برای پرورش استعدادها و مهارتهای کودکان و نوجوانان کار خود را از سال 42 با عنوان فستیوال فیلم های آموزنده آغاز کرد.

 پرسیان عنوان داشت: این جشنواره از تاریخ 15 اسفند تا 19 اسفند در سالن های شهید رجایی ، کانون خواهران شهید احمدزاده و دبیرستان شاهد پسران و تمامی مدارسی که از امکانات هوشمندسازی برخوردار هستند به نمایش گذاشته خواهد شد.

معاون پژوهش و برنامه ريزی آموزش و پرورش آمل با اشاره به استقبال خوب دانش آموزان از این جشنواره در سال گذشته ادامه داد: خوشبختانه تاکنون از استقبال خوب دانش آموزان، همکاران و خانواده های دانش آموزان روبرو بودیم.