چهارمین کارگاه آموزشی شهروندی همراه با معرفی برترین های فضای سبز خانگی شهر آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر آمل ، معاون خدمات شهری شهرداری آمل، مدیران عامل سازمانهای وابسته به شهرداری، اعضای هیئت مدیره انجمن گل و گیاه شهرستان و شهروندان، چهارمین کارگاه آموزشی شهروندی همراه با معرفی برترین های فضای سبز خانگی شهر آمل به همت سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل و مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر آمل در سرای مهر شهرداری آمل برگزار شد.

مهندس محبوبه علیزاده مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل با اشاره به ارائه خدمات به شهروندان گفت: مکانی که قرارداریم سرای مهر بازنشستگان می باشد که این سازمان همه روزه صبح و عصر پذیرایی و ایجاد رفاه را برای این عزیزان در دستور کار خود دارد.

 وی با بیان اینکه برگزاری کارگاه آموزشی شهروندی با هدف مشارکت دادن شهروندان در امر حفظ و نگهداری فضای سبز می باشد افزود: در این کارگاه آموزشی شهروندان عزیز ضمن آشنایی با انواع گل و گیاه در امر تکثیر و حفظ و نگهداری، آموزش های لازم توسط کارشناسان مجرب این سازمان داده می شود.

 مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل یادآورشد: براساس فراخوان انجام شده در خصوص معرفی بهترین فضای سبز خانگی، 200 اثر ارسال شد که امروز و درحضور مسئولین برترین ها لوح و هدایایی را دریافت می کنند.

 مهندس علیزاده تاکید کرد: شهروندان عزیزی که در حیاط منزل خود فضای سبز ندارند این سازمان آمادگی دارد تا امکانات اولیه از قبیل کود، تامین خاک، گل و گیاهی که در گلخانه سازمان تولید می شود را بصورت رایگان در اختیار آنان قرار دهد.

 وی خاطرنشان کرد: صاحبان مغازه ها که قصد دارند تا در جلوی مغازه خود فضای سبز ایجاد کنند کلیه امکانات بصورت رایگان به آنان داده می شود.

 مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل عنوان داشت: ما نیازمند مشارکت شهروندان در حفظ و نگهداری فضای سبز هستیم چرا که شهرداری به دلیل کمبود اعتبارات قادر نخواهد بود تمام فضای سبز شهر را کنترل و رسیدگی کند.

مهندس علیزاده اظهارداشت: هدف سازمان جهت جلب مشارکت مردمی بالابردن سرانه فضای سبز و ایجاد روحیه مشارکت می باشد که بتوانیم با گسترش فضای سبز در کاهش آلودگی هوا و صوتی و تاثیر گذاری در شناخت کامل روی فضای سبز ایجاد کنیم.

 مهندس اسدالله تورنگ رییس شورای اسلامی شهر آمل با قدردانی و تشکر از زحمات مهندس علیزاده مدیرعامل و پرسنل سازمان در جهت گسترس و حفظ فضای سبز یادآورشد: فضای سبز اثر مطلبوبی در زندگی دارد و خدا ما را به کارهای خوب تشویق می کند و در این مدت عمر چه کاری انجام دادیم که رضایت مندی را به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه استان مازندران به جهت سرسبزی مورد استقبال تمام مردم ایران می باشد گفت: باید از این نعمت الهی استفاده کنیم تا بتوانیم شهری را بنا کنیم که چشمانمان به سبزه بیافتد.

 رییس شورای اسلامی شهر آمل با تاکید بر اینکه در امر ساخت و ساز بنای مسکونی و براساس قانون 60 درصد زمین برای ساخت بنا و مابقی باید فضای سبز شود افزود: کلیه شهروندان با کاشت درخت و گل و گیاه می توانند در امر گسترش فضای سبز همت و کمک کار باشند.

تورنگ ادامه داد: فضای سبز در روابط خانواده و روح شهروندان تاثیر گذار است و باید در داخل منازل از فضای سبز و گلهای آپارتمانی استفاده کنیم.

 وی با تاکید براینکه گل و گیاه با آن لطافتی که دارند در روحیه تاثیر گذارهستند خاطرنشان کرد: ما نباید به صرف اینکه دارای جنگل های زیبا هستیم از فضای سبز شهری غافل شویم.

در این مراسم به برترین های فضای سبز خانگی شهر آمل آقای سید علی وشتانی، خانم مریم علوی، آقای اسماعیل حاجی زاده نور ، خانم میرزایی، خانم نگار علی پور، آقای حسین سلیمانی، آقای سید اسماعیل موسوی ، خانم مریم معصومی، آقای رضا نور ، خانم قلی پور، خانم زهرا رشیدی، خانم فرناز قرالاری، خانم هاجر قاسمی و به پیشکسوت گل  وگیاه آمل آقای ایزدی لوح و هدایایی اهدا شد.

در پایان کارشناسان مجرب سازمان آموزش های لازم را در امر حفظ و نگهداری انواع گل در حیاط منازل و آپارتمان به شهروندان همراه با توزیع بروشورهای آموزشی ارائه دادند.