نامه مهم امام جمعه دابو و دشت سر به دکتر یوسفیان

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام مهدی تقی زاده امام جمعه دابو و دشت سر پس از انتخاب دکتر یوسفیان ملا به عنوان نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی نامه ای به ایشان نوشته است که متن کامل آن بدین شرح می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

صدیق ارزشمند جناب آقای دکتر عزت الله یوسفیان ملا انتخاب جنابعالی در این دوره از انتخابات را به جنابتان و مردم شریف و حق شناس و قدرشناس آمل تبریک و تهنیت عرض نموده و مصداق بیان نورانی من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق از تبلور عشق و شور و شعور مردم کریم و بصیر و مومن شهرستان آمل به جهت تبلور حضور به دستور امر ولی امر مسلمین و آرمان های امام راحل و شهدا کمال امتنان و قدردانی را می نمایم.

حضور حداکثری این مردم نشان از کفایت و لیاقت هر چه بیشتر خدمت خادمان دلسوز به آنها می باشد و نیاز همت مضاعف مسئولان برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی و فرهنگی اجتماعی و در درجه نخست رفع مشکلات بیکاری و ازدواج می باشد.

دوره دهم مجلس شورای اسلامی با حضور نخبه های علمی و سیاسی و فرهنگی از حضور روحانیت گرفته تا سرداران عرصه جبهه و جنگ و مقاومت تا سیاسیون و خادمان در عرصه بین المللی نشان از پیشرفت این دیار عزت آفرین دارد و هیچوقت برگ زرین رشادت ها و عزت های این مردم از زمان حضور مروجین دینی نوادگان و سلسله جلیله اهل بیت علیهم السلام گرفته تا حکومت علویان تا به همه اعصار و تخصیصا ایام قبل و بعد انقلاب و حماسه معنوی و اسلامی ششم بهمن آمل که در شناسنامه انقلاب یعنی وصیت نامه الهی سیاسی امام راحل قدس سره و نیز حضور سرداران جبهه و جنگ در میادین جنگ تحمیلی و نیز امروز حضور مدافعان حریم و حرم امامت و ولایت مشهود می باشد و باید به مادران و شیر زنان این دیار تبریک گفت بخاطر تربیت فرزندان مکتبی و انقلابی که موجبات شادمانی نظام و امام و رهبری و مردم آزادیخواه جهان اسلام را ایجاد نموده اند.

بنده جای دارد از رشادت حضور کاندیداهای این دوره در این حماسه الهی تقدیر و تشکر نموده و امیدوارم در عرصه های دیگر در پیشرفت این نظام مثمر ثمر باشند و در معیت رقابت در آن ایام امروز در سایه رفاقت به نماینده معزز و منتخب مردم عزیز و با غیرت که به حمد الله چهارمین دوره متوالی در این امر خطیر خدمت موفق گردیده اند کمک نمایند تا مردم با این حضور رضایت خویش را اعلام نمایند.

بنده جای دارد از برگزار کنندگان انتخابات از شورای نگهبان و ناظران و فرمانداری و بخشداری ها و مسئولان و حاضران در پای صندوق های رای که چندین روز و ساعت وقت صرف گردیده تا شاهد این جشن شکوه و ایثار و مقاومت باشیم تشکر نمایم.

این همدلی و همزبانی گویای پیام محبت به خدمت خادمان و نشان از هوشیاری مردم از خدمات مسئولان  می باشد.

آمل با حضور دو ستاره درخشان نیاز به حضور مدیران با پتانسیل قوی و محکم و قدرت قلم استوار و شجاعت و کیاست و صداقت می باشد که الحق با حضور اندیشمندان و نخبگان و عالمان و مشاوره این عزیزان این امر خطیر تحقق یافتنی بوده و جهت احقاق حقوق حقه مردم در امر تکنولوژی و پیشرفت کمک شایانی خواهد نمود.

با گذر در پرونده درخشان این شهرستان و خدمات بعمل آمده در امر جاده ای و آب و برق و گاز و استقرار بیمارستان ها و دانشگاه ملی شاهد خواهیم بود گر چند توان و قدرت همه در این امور بیش از پیش بوده و نیاز به یک یا علی گفتن و تحقق امور می باشد.

مردم آمل دیده اند جاده بین المللی هراز که محل عبور و مرور مهمانان داخلی و خارجی و توریست می باشد چگونه بحمدالله رو به پیشرفت می باشد و هر روزه شاهد بازگشایی قسمت های متعدد با قیمت های میلیاردی می باشیم که حقیقتا باید از همه عزیزان تقدیر و تشکر نمود.

این دیار محل رشد و شکوفایی در امر اقتصاد و فرهنگ می باشد همچنان که در عرصه سیاسی با حضور سیاستمداران از جمله روسای دو قوه سرآمد می باشد لذا با استقرار شهرک های صنعتی بیشتر و حمایت از صنعت کاران عزیز کمک شایانی به عرصه اقتصاد کشور خواهید نمود و مشکل عدیده بیکاری و اشتغال هم تا حدی جا خواهد شد چون دیگر صنعت کاران در مسیر ورشکستگی نخواهند رفت و در امر اقتصادی شده و شکوفایی بزرگی خواهیم بود و در امر صادرات نیز کمک شایانی خواهد شد.

مدت ها است که از ناحیه جنابعالی و مسئولین محترم دولت تدبیر و امید جهت حمایت از کشاورزان در امر برنج خدماتی از جمله خریداری و جلوگیری از واردات برنج خارجی در چند ماه قبل و بعد برداشت محصول و نیز حتی خریداری برنج طارم از کشاورزان می باشد و بنده نسبت به این امر مهم از جنابتان و همه عزیزان تشکر می کنم ولی با نامگذاری آمل به پایتخت برنج و راه اندازی مرکز بین المللی صادرات برنج این شهرستان کمک بزرگی به امر کشاورزی خواهد شد چون کشاورزان به راحتی برنج خود را جهت دست رسی به عاملان داخل و خارج از کشور قرار خواهند داد.

و نیز مدرنیزه کردن ادوات کشاورزی از محصولات خوب و برند جهانی درجه یک نه درجه پایین که هم موجب مستهلک شدن شالی و برنج خواهد شد و هم به اقتصاد درون زا که به تعبیر مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی لطمه وارد خواهد شد و از طرفی دیگر حمایت از کشاورزان باعث رشد و شکوفایی هر چه بیشتر منطقه خواهیم شد و دیگر مردم دست به ساخت و سازهای بی مورد و بی اساس نخواهند زد.

مجهز شدن کارخانهای شالیکویی به دستگاههای مدرن روز جهان موجب موفقیت در امر بهره وری از محصولات ناب ملی خواهد شد و با این کار فرهنگ تشویق به امر خداپسندانه کشاورزی ترویج خواهد شد.

مرکز تحقیقات برنج نیز با پژوهش خود بذر مناسب با محیط و آب و خاک در اختیار عزیزان قرار داده تا موجب دور ماندن از هدر رفتن محصولات کشاورزی گردیم و نیز فرهنگ کشت کشاورزی بدون مصرف سموم و کود شیمایی با نوع بذر مناسب ترویج خواهد شد تخصیصا امروزه که کشت های متعددی را ارائه می نمایند.

یکی از بزرگترین مشکلات مردم منطقه تخصیصا آمل پایتخت علویان در امر کشاورزی کمبود آب و نیاز مبرم به سد می باشد و به فضل خدا تا قبل از پایان خدمت جنابتان این پروژه ملی به بهره برداری برسد که قطعا دعای همیشگی مردم بدرقه راه همه مسئولان دلسوز نظام خواهد بود.

یکی از مشکلات دو بخش دابو و دشت سر و نیز بخش های دیگر مسیر جاده ای می باشد که بحمدلله جاده دابودشت به فریدونکنار با پیشرفت قابل توجهی نزدیک به بهره برداری است و بنده از حضرتعالی و همه سروران تقدیر و تشکر می نمایم ولی توصیه به ایجاد شانه راه و ایجاد بلوار یا حفاظ کم حجم تر می نمایم تا با توجه به ایام کشاورزی خدایی ناکرده شاهد تصادف کشاورزان عزیز نباشیم و نیز در مسیر جاده قدیم حقیقتا نیاز به همت والا است تا مدقانه با مدیریت مدیران عزیز این مسیر هر چه زودتر به بهره برداری برسد چون شاهد تصادفات مهلکی در این مسیر می باشیم.

امروز سخن از ایجاد فرودگاه و مترو می باشد که نشان از پیشرفت بین المللی و ملی در دیار علویان می باشد و مردم مازندران تخصیصا شهرستان هزار سنگر آمل مستحق چنین خدماتی می باشند و نسبت به وقوع پیوستن و تحقق  آن باید لباس خدمت پوشید تا این مردم شاهد بازگشائی این دو پروژه ملی باشند و نیز منطقه آزاد که حقیقتا موجب پیشرفت ملی خواهد شد و لذا در انتظار تحقق چنین خدمات بزرگ می باشیم.

مشکلات دیگر این مردم در امر زیست محیطی در مورد حضور زباله در مسیر هراز که بوی متعفن و آب جاری شده از آن موجب مریضی های فراوان و جمله سرطان خواهد شد لذا نیاز به همت سترگ مسئولین کشوری می باشد تا نسبت به این امر مهم تصمیم جدی و جهادی گرفت که قطعا این مردم با این حضور منتظر حمایت از چه بیشتر می باشند.

هر باره سخن از مضجع شریف امامزاده هاشم و نصب تابلوی شهرستان دماوند در این مکان می باشد که تالمات مردم این دیار را به همراه دارد لذا مستدعیست  حضرتعالی با درایت هر چه بیشتر خود در مورد آن تصمیمات جدی گرفته تا مثل گذشته ها دیگر شاهد از دست دادن این دیار عزت آفرین نباشیم.

در آخر بنده از نجف اشرف ضمن نیابت در زیارت برای پیشرفت شهرستانمان دعا نموده و مجددا از حمایت مردم قدرشناس کمال امتنان و قدردانی را می نمایم.

مهدی تقی زاده آملی