آمل برای اولین بار در استان مازندران طرح کوله کتاب را اجرا کرد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز؛ حمید محمدنسب مدیرآموزش وپرورش آمل ضمن تقدير از حركت فرهنگي دانش آموزان اظهار داشت: اين طرح روشي موثر براي ريشه كني محروميت زدايي فرهنگي است.

مدير آموزش و پرورش شهرستان آمل با بيان اينكه مطالعه موجب شادابي انسان مي شود ابراز داشت: شما دانش آموزان دانشمندان كوچك ايران اسلامي هستيد كه با مطالعه مستمر و مفيد، در آينده افتخارات بسياري براي ميهن اسلامي در جهان كسب خواهيد كرد.

محمدنسب با اشاره به خطرات فضاي مجازي تصريح داشت: ساختن كتابخانه كوچك در منزل و مطالعه كتابهاي مفيد و افزودن كتابها به كتابخانه روشي موثر براي مقابله با شبيخون فرهنگي به شمار مي رود.

ابراهيمي، معاون آموزش ابتدايي با يادآوري اينكه جامعه هدف اين طرح مدارس محروم شهرستان است ابراز داشت: دانش آموزان براي افزايش آگاهي و حضور موثر در اجتماع غير از كتابهاي درسي، كتابهاي غير درسي مطالعه مي كنند.

احمد ابراهيمي دخيل كردن دانش آموزان در امانت كتاب و ترويج فرهنگ مطالعه را موجب افزايش نگرش مثبت به زندگي و هم نوع دوستي دانست و تصريح داشت: افزايش دامنه لغات دانش آموزان و قدرت تجزيه و تحليل از بركات اين طرح خواهد بود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش آمل با بیان اینکه طرح ابتکاری کوله کتاب با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین دانش آموزان دوره ابتدایی در حال اجراست ابراز داشت: دانش آموزان شهری با امکانات و ظرفیت های مدارس کم برخوردار روستایی آشنا می شوند.

ابراهیمی با یادآوری اینکه این طرح به عنوان کوله معرفت و دانایی به شمار می رود، افزود: دانش آموزان دبستان شهید لاری دختر با حضور در مدارس روستایی زوارک و مزرس، به دانش آموزان مشغول به تحصیل کتاب هدیه دادند.