تبیین اهمیت پروژه های ملی و نقش آن در پیشرفت و توسعه پایدار آمل

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛ نشست هم اندیشی به همت جوانان منطقه پایین خیابان لیتکوه با حضور نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، اعضای شوراهای اسلامی، دهیاران و مردم منطقه در روستای کوسه رز از توابع بخش مرکزی آمل برگزار شد.

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که وجوهی که برای پروژه ها اختصاص داده می شود همراه خود اشتغال و برکات بسیاری دارد، گفت: پروژه های ملی از اهمیت والایی برخوردار است که پایدار و دائمی هستند.

وی با اشاره به این که پروژه های ملی همراه خود اشتغال می آورد، تصریح کرد: پروژه دائمی و پایدار خدمت اقتصادی داشته و می توانیم بهره برداری های بسیاری از آن صورت دهیم.

یوسفیان ملا با بیان این که شهرهایی گوی سبقت را گرفتند که توانستند پروژه های ملی بیاورند و در مسیر توسعه قرار گیرند، بیان داشت: در آمل نیز هر چه داریم به برکت پروژه های ملی است که دوشنبه آینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای افتتاح بیمارستان امام خمینی(ره) می آیند که در اولین قدم 450 نفر کادر اداری و خدماتی استخدام می شوند و این امر تا حدود 1700 نفر دیگر در این بیمارستان مشغول به کار خواهند شد.

یوسفیان ملا با تاکید بر این که پروژه هایی تحول گرا در سطح شهرستان آمل داریم که زمینه اشتغال پایدار را فراهم می کند، گفت: در این منطقه یک پروژه ملی داریم و آن آزادراهی است که از ساری باید شروع شده و به رشت خاتمه پیدا کند که از خزرآباد شروع و به احمدچاله پی بابل می رسد و منحرف شده و به دابودشت رسید، موازی کمربندی که داریم به پایین خیابان لیتکوه می آید و سپس مسیر را ادامه می دهد که وزیر راه و شهرسازی موافقت خود را اعلام نمودند و از آمل شروع می شود که کلنگ آن قبل از نیمه سال 95 زده می شود.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس خاطرنشان کرد: پروژه آزادراهی آمل به ساری داریم که از منطقه دابودشت شروع می شود و نرسیده به فریدونکنار به ساری می رود و طول آن 44 کیلومتر است که با این کار مسیر و زمان رسیدن به ساری کم می شود.

وی افزود: 16 پروژه ملی در آمل شروع شده و 1 پروژه دیگر بزرگترین فرودگاه شمال کشور است که مطالعات اولیه آن انجام شده و به مطالعات میدانی رسیدیم که راه اندازی آن می تواند اشتغال و اقتصاد شهرستان را دگرگون کند.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: گازرسانی شهرستان آمل در کمتر از 18 ماه به اتمام رسیده و در طول یک سال باید پروژه های طرح هادی را به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: مترو کارش شروع شده و با قدرت دارد پیش می رود که این پروژه را به قطعات مختلفی تقسیم بندی کردیم و قطعه اول با 77 میلیارد تومان و قطعه دوم با 80 میلیارد تومان از سوی شرکت آباد راهان پارس صورت می گیرد که لیاقت مردم ما بیشتر از این ها است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس تصریح کرد: 15 میلیون تومان برای زمین ورزشی کوسه رز هزینه شد و بقیه کار در حال مطالعه است.

وی افزود: بسیاری از روستاهای ما با اوقاف مشکل دارند و بخشی از روستا وقف بود کل روستا با مشکل مواجه می شوند که این وضع قابل قبول نیست و در منطقه کوسه رز کار را شروع می کنیم تا مشکل آنان حل شود و می توانیم براساس قیمت مال موقوفه آن را تبدیل به احسن کنیم که این امر برای بعضی از روستاها صورت گرفت و در کنار آن طرحی را در دست اقدام داریم که به صرف ادعای وقف هیچ اتفاقی برای اراضی کل روستا نیافتد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس تصریح کرد: در کشور بر سر بافت های روستایی اتفاقات ناگواری افتاد که سبب شد سختگیری هایی صورت گیرد و با استان مذاکره کردیم و قرار شد در خصوص بافت روستایی براساس نیاز روستا جواب مثبت دهند که جلسه ای با حضور اینجانب، معاون عمرانی استانداری مازندران و مدیرکل بنیاد مسکن مازندران در خصوص بعضی از روستاهای شهرستان آمل برگزار می شود.