نشست هم اندیشی سردفتران و دفتریاران شهرستان آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، نشست هم اندیشی سردفتران و دفتریاران شهرستان آمل با حضور نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مازندران، رییس و اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران و سردفتران و دفتریاران آمل برگزار شد.

رامین آقایی، عضو هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران با بیان این که اکنون مقرر است نهاد قانون گذاری با انتخاب آگاهانه از میان شایستگان بالندگی تازه ای آغاز کند، گفت: دانش آموختگان حقوق از هر جهت ارجحیت دارند که ضرورت دارد حمایت های شایسته ای از آنان صورت گیرد.

وی تصریح کرد: دفاتر اسناد رسمی بازوی توانمند دستگاههای قضایی و اجرایی هستند که باید بتوانیم نمایندگانی توانا در مجلس شورای اسلامی داشته باشیم که از دکتر یوسفیان ملا حمایت می کنیم.

آقایی خاطرنشان کرد: دکتر یوسفیان ملا با قدرت قلم خویش شرف و عزت را به شهر ما بازگرداندند که باید با قضاوت درست ایشان را کمک کنیم تا قدرشناسی ناچیزی از نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس داشته باشیم.

عطاالله حیدرزاده، رییس کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران تصریح کرد: جایگاه دفاتر اسناد رسمی در آحاد مردم روشن نیست و اطلاع کاملی از آن ندارند.

وی افزود: از قرن 12 تا 16 در کشورهای دارای قانون مدون اسناد تنظیم می شد که کاتبین زمینه ساز پیدایش سند بودند و در ایران در سال 1317 قانون تشکیل دفاتر اسناد رسمی در 29 ماده به تصویب رسید.

حیدرزاده با تاکید بر این که دفاتر اسناد رسمی از جایگاه شرعی، تاریخی و قانونی برخوردار هستند، گفت: دفاتر اسناد رسمی توانستند اعتماد همگانی و قوای سه گانه کشور را کسب کنند.

 رییس کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران ادامه داد: جامعه دفاتر اسناد رسمی در این برهه حساس انتخابات باید با انتخاب فرد اصلح به دنبال حقوق از دست رفته خود باشند که ضرورت دارد از حقوق فراموش شده دفاتر اسناد رسمی دفاع کنیم.

وی افزود: خدمات خوبی از سوی دکتر یوسفیان ملا در شهرستان آمل صورت گرفته است که جای قدردانی و تشکر دارد که در تمام نقاط شهرستان کارهای خوبی انجام شده و فعالیت های زیرساختی مهمی صورت گرفته و در حال انجام است که قصد خدمت گذاری ایشان بر کسی پوشیده نیست.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: حمایت از آیت الله آملی لاریجانی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری استان مازندران و دکتر یوسفیان ملا از حوزه انتخابیه آمل و لاریجان در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید صورت گرفته و از این بزرگواران قدرشناسی شایسته ای داشته باشیم.

دکتر عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی افزود: به اعتبار مسئولیتی که در مجلس به عنوان رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس داشتم نحوه قانون گذاری در کشورهای مختلف دنیا را بررسی می کردیم و به نتایجی می رسیدیم.

رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس تصریح کرد: در ابتدای هر دوره، 15 نفر از نمایندگان به عنوان اعضای کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس انتخاب می شوند که معمولا از هیئت رییسه مجلس هستند.

وی با تاکید بر این که ارتباط نخبگان کشور با مجلس بسیار ضعیف است، گفت: مجلس در بعضی از امور تخصصی تصمیماتی می گیرد که شایسته نبوده و ضرورت دارد قبل از رسیدگی به آن مشاوره هایی از افراد متخصص و اهل فن گرفته شود.

رییس فراکسیون حقوق بشر مجلس خاطرنشان کرد: اعدام هایی در خصوص مواد مخدر صورت می گیرد که داریم هزینه های بسیاری را در عرصه سیاست خارجی و حقوق بشری می دهیم که دائم در ستاد حقوق بشر مجلس و قوه قضاییه در حال پاسخگویی به این موارد هستیم که اثرات ناشایستی دارد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس افزود: در دنیا یک اصل وجود دارد که میان قاچاقچی و معتاد فرق گذاشته می شود و طرحی داریم تا تمام مجازات های اعدام مواد مخدر تبدیل به حبس ابد شود.

یوسفیان ملا تصریح کرد: تا ما درب های مجلس را به روی نخبگان، متخصصان و دانشگاهیان باز نکنیم نمی توانیم قوانین خوبی تصویب کرده و موفقیت هایی داشته باشیم که ضرورت دارد در مجلس آینده به این امر مهم توجه شود.