برگزاری همایش گفتمان انقلاب اسلامی با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در آمل+عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛حجت الاسلام ناصر شکریان، مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در همایش گفتمان انقلاب اسلامی که به مناسبت دهه فجر و با حضور فعالان قرآنی و فرهنگی در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی آمل برگزار شد با بیان این که امام راحل روز 22 بهمن را یوم الله نامیدند که مصداق آن در قرآن کریم بیان شده است، گفت: هر زمانی اگر امتی بتواند بر ظالمان و مستکبران پیروز شود روز خدا است که قرآن کریم می فرماید این روز را به مردم یادآوری کنید تا فراموش نشود.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) در فضایی قیام کرد که می گفتند دین افیون جامعه است و انقلاب هایی در آن زمان صورت گرفت نیز بر نفی دین بوده است.

حجت الاسلام شکریان با بیان این که امام راحل دین و نام خدا را زنده کرده است، گفت: توجه به دین بعد از انقلاب اسلامی گسترش یافته و ترویج پیدا کرده است که در همین مازندران نزدیک به پنج هزار هیات مذهبی داریم و روز به روز توجه به اهل بیت معصومین(ع) و تعالیم والای دینی در حال گسترش است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: امسال 27 میلیون نفر در مراسم عزاداری اربعین حسینی با وجود تهدید داعش حضور پیدا کردند و این تمام دنیا را به سوی خود جلب کرده و امام حسین(ع) جهانی شد.

وی با بیان این که فرهنگ قرآنی به برکت انقلاب اسلامی در حال گسترس است، گفت: فرزندان ما در مسابقات بین المللی قرآن کریم خوش می درخشند و مراکز گسترده قرآنی در سطح کشور مشغول فعالیت است.

حجت الاسلام شکریان با تاکید بر این که امروز ایران اسلامی در مسیر عزت و اقتدار قرار دارد و هیچ کاری در منطقه بدون حضور ایران اسلامی صورت نمی گیرد، افزود: با وقوع انقلاب اسلامی منافع ایادی استکباری به خطر افتاده و آن های نتوانستند به اهداف و خواسته های خود دست پیدا کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران بر حضور پرشور در راهپیمایی روز 22 بهمن تاکید و بیان داشت: حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن موجب تقویت پایه های انقلاب اسلامی می شود که ضرورت دارد حضور شایسته ای در این روز داشته باشیم.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری افزود: در انتخابات باید به کسی رای دهیم سبب تقویت جایگاه رهبری و نظام اسلامی شود که دشمنان می خواهند در مجلس خبرگان رهبری افرادی راه پیدا کنند که نسبت به ولایت زاویه داشته باشند.

حجت الاسلام اسماعیل رمضانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل با بیان این که بخش قرآنی اصلی ترین برنامه سازمان تبلیغات اسلامی است، گفت: 75 مرکز و خانه قرآن شهری و روستایی در سطح شهرستان آمل مجوز دریافت کرده و مشغول فعالیت هستند که استقبال خوبی از آن صورت می گیرد.

وی افزود: تفاهم نامه ای میان اداره تبلیغات اسلامی آمل و اداره آموزش و پرورش آمل منعقد شد که در حال حاضر بیش از 20 پیش دبستانی در سطح شهرستان داریم.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل با بیان این که برگزاری دوره های مختلف قرآنی در سطح شهرستان انجام می شود، گفت: ساماندهی نسبی هیات های مذهبی و مداحان صورت گرفته است که از 550 هیات مذهبی در حال فعالیت ، 350 مجوز صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 500 مداح شهرستان آمل دارای کد هستند که هر هفته مجمع الذاکرین در آستان مقدس امام زاده ابراهیم(ع) فعالیت دارد.