مراسم افتتاح دبیرستان شاهد پسر آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، مراسم افتتاح دبیرستان شاهد پسر آمل همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس، معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل، شهردار، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، مدیر و معاونین آموزش و پرورش آمل، خیرین و خانواده های دانش آموزان برگزار شد.

اسدالله مهدوی، مدیر دبیرستان شاهد پسر آمل با بیان این که برای آماده سازی این مرکز آموزشی تلاش های ارزشمندی از سوی حاج موسی قاسمی و همسر محترمه صورت گرفته است که بخشی از هزینه را به یاد فرزند مرحومشان زنده یاد محمود قاسمی تقدیم کردند، گفت: از شهریور تا حال خدمات بسیاری صورت گرفت که جا دارد از شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیرعامل سازمان عمران تقدیر شود که زیرسازی و آسفالت دبیرستان را در اولویت قرار دادند.

وی با اشاره به این که پیمانکار دبیرستان آقای مقیمی با تمام مشکلات موجود با همت عالی خود این مدرسه را به انجام رساندند، خاطرنشان کرد: جا دارد از زحمات نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس، فرماندار ویژه آمل و مدیر و مجموعه آموزش و پرورش آمل که حرکت های جهادی صورت دادند تقدیر و تشکر شود.

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش یکی از پرهزینه ترین دستگاههای کشور است که خیرین در این عرصه تلاش های ارزشمندی در راستای مدرسه سازی صورت می دهند.

وی بیان داشت: در کشورهای پیشرفته صنعتی، حداکثر 30 درصد بودجه جاری دارند ولی در ایران 80 درصد بودجه کشور به سوی امور جاری می رود و باقی بوده به کارهای عمرانی سوق داده می شود که شاید این امر هم محقق نشود.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: اگر خیرین مدرسه ساز مانند حاج موسی قاسمی نمی آمدند ما در این عرصه مشکل پیدا می کردیم و این خانواده کاری کردند هر دانش آموزی که از دبیرستان شاهد پسر فارغ التحصیل شود و هر جایی خدمت کند در آن شریک هستند و برکات ارزشمندی برای آنان وجود دارد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با اشاره به این که از نظر و لطف مسئولان وزارت آموزش و پرورش، مدیران استان و مدیریت آموزش و پرورش آمل کمال تقدیر و تشکر را داریم، گفت: قراری با وزارتخانه آموزش و پرورش داریم که در هر مرحله 3 مدرسه در آمل ساخته شود.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل با بیان این که مدرسه نهادی مقدس در تعلیم و تربیت است، افزود: هیچ کشوری به توسعه دست پیدا نمی کند مگر بنیان های توسعه آن فراهم باشد.

وی تصریح کرد: امروز شاهد هستیم یکی از زیربناهای اصلی کشور در حال افتتاح است که انقلاب ما فرهنگی بوده و در هیچ کجای جهان چنین امری وجود ندارد.

منفرد افزود: حاج موسی قاسمی به یاد فرزند مرحومشان در این کار خیر قدم گذاشتند که باقیات و صالحاتی است و برای ابد ماندگار بوده که تا این مدرسه دایر است حسنات آن باقی می ماند.

معاون استاندار مازندران خاطرنشان کرد: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، 5 مدرسه با اعتباری بالغ بر 3.5 میلیارد تومان علاوه بر کمک های خیرین هزینه شده است افتتاح می شود.