پروژه پرورش ماهی سردآبی در روستای نظام آباد دشت سر آمل افتتاح و به بهره برداری رسید +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛  همزمان با دهه فجر و با حضور امام جمعه دابو و دشت سر، فرماندار ویژه آمل، بخشدار دابودشت، رییس اداره شیلات آمل، مسئولین ادارات، اعضای شورای اسلامی و دهیارروستا و دیگر مهمانان، پروژه پرورش ماهی سردآبی در روستای نظام آباد دشت سر آمل افتتاح و به بهره برداری رسید.

هادی عقیلی رییس اداره شیلات شهرستان آمل افزود: شهرستان آمل 70 درصد تولید ماهی قزل‌آلای مازندران را به خود اختصاص داده و سالانه بیشترین تولید ماهی قزل‌آلای استان را در اختیار دارد.

وی اشاره کرد: تولید کل پرورش انواع ماهیان پرورشی (سردآبی و گرم آبی) به میزان هفت هزار تن می باشد.

 

رییس اداره شیلات آمل خاطرنشان کرد: تعداد 220 مزرعه پرورش انواع ماهی سردآبی، گرم‌آبی، قزل‌آلا و پرورشی در آب‌ بندان‌های حوزه شیلات آمل مشغول به کار هستند.

 

عقیلی تصریح کرد: امروزه بالاترین تولید و پرورش ماهی‌های سردآبی را در بخش لاریجان مازندران شاهد هستیم که این حوزه رتبه نخست استان را در اختیار دارد.

سید قاسم باباتبار مجری  پروژه پرورش ماهی سرد آبی در روستای نظام آباد دشت سر آمل با گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت: این مرکز پرورش ماهی در حدود 5 سال قبل بصورت آزمایشی مشغول به فعالیت بوده که امروز در دهه فجر شاهد افتتاح آن هستیم.

 وی افزود: این مرکز پرورش ماهی با همکاری صمد پرثفی دایر شده که در این مرکز 4 نفر بصورت مستقیم و 20 نفر بصورت غیر مستقیم اشتغال زایی شده است.

 باباتبار بیان داشت: ظرفیت تولید سالانه 20 تن می باشد که در زمینی به مساحت 4 هزار مترمربع و مساحت مفید 200 متر مربع به تعداد 6 قطعه استخر می باشد.

مجری پروژه پرورش ماهی سردآبی خاطرنشان کرد: منبع تامین آب از طریق چاه آب تازه به میزان 5 لیتر در ثانیه می باشد که کل هزینه اجرای طرح 218 میلیون تومان می باشد  و 110 میلیون تومان سرمایه در گردش و مبلغ 190 میلیون تومان وام دریافتی می باشد.

وی تاکید کرد: به جهت مرقون به صرفه بودن این طرح در آینده قصد داریم تا پرورش ماهی 20 تنی را در کنار استخر جدید ایجاد کنیم که نیازمند کمک و مساعدت مسئولین است.

باباتبار تصریح کرد: بزرگترین مشکل ما در وضع فعلی نداشتن گاز می باشد که از گازوئیل استفاده می کنیم و عدم هماهنگی در ادارات می باشد که واقعا خسته کننده و طاقت فرسا است که در دادن وام هم سختگیری های زیادی می کنند که در بعضی از مواقع سرمایه گذار را پشیمان می کنند.

 وی در پایان از همکاری اداره شیلات شهرستان آمل قدردانی نموده و از جوانان تحصیل کرده درخواست کرد هیچ وقت به فکر پشت میز نشینی نباشند و به خود جرات دهند و به تولید فکر کنند تا اقتصاد کشورمان رشد کند و وابسته به بیگانگان نباشد.