مدرسه 6 کلاسه مولوی روستای کته پشت بخش مرکزی آمل افتتاح و به بهره برداری رسید +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،همزمان با دهه فجر و با حضور نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس، فرماندار و معاون فرمانداری ویژه آمل، بخشدارمرکزی، مدیر ومعاونین اداره آموزش و پرورش آمل، خانواده های معظم شهدا، نماینده اداره کل نوسازی مدارس مازندران، خیرین، مردم و اولیای دانش آموزان، اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران، مدرسه مولوی روستای کته پشت بخش مرکزی آمل افتتاح و به بهره برداری رسید.

دکتر عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با قدردانی از تلاش و زحمات شوراهای اسلامی و دهیاران مجتمع کته پشت بخش مرکزی آمل گفت: همت و تلاش این عزیزان ستودنی است که توانستند در ظرف کمتر از یکسال و اندی با کمک خیرین و مردم این پروژه را به اتمام برسانند.

وی با بیان اینکه آمل در مدرسه سازی در مازندران جایگاه ویژه ای قرار دارد افزود: خوشبختانه با مدیریت خوب و با تلاش مدیر آموزش و پرورش و پیگیری های که صورت می گیرد هر ساله شاهد احداث مدرسه در 3 روستای شهرستان هستیم.

 یوسفیان ملا اضافه کرد: در حال حاضر در روستاهای کلاکسر، محمدآباد و معلم کلا کلنگ ساخت مدرسه زده شد و امیدواریم که با کمک خیرین و اعتبارات منظور شده بتوانیم همانند این مدرسه در ظرف کمتر از یکسال به بهره برداری برسانیم.

 احمد منفرد فرماندار ویژه آمل با گرامیداشت ایام الله دهه فجر با قدردانی از دست اندرکاران ساخت مدرسه گفت: عزم و اراده ای بزرگ بود و شاید هیچ کس نتواند اهمیت و عظمت کار را بیان کند.

 وی افزود: این مدرسه در زمینی بمساحت 1500مترمربع و با زیربنای 280 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 3 میلیارد و 200 میلیون ریال با کمک خیرین و مشارکت مردمی ساخته شده است.

منفرد ادامه داد: قطعا این حرکت خیرین جزو باقیات و صالحات محسوب خواهد شد و در ایام الله دهه فجر 5 پروژه مدرسه سازی با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 700 میلیون تومان توسط آموزش و پرورش آمل افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید و باید به مدیریت و کارکنان آموزش و پرورش آمل دست مریزاد گفت.

 ماشاءالله حیدری دهیار روستای کته پشت و رییس انجمن اولیا و مربیان مدرسه مولوی با قدردانی از حضور مسئولین در مراسم افتتاحیه این مدرسه گفت: این روستا دارای هزار خانوار می باشد که مردم با دادن 16 شهید گرانقدر دین خود را به انقلاب ادا کردند.

 وی افزود: مسئولین باید نگاه ویژه ای به روستا داشته باشند که علاوه بر حضور در هشت سال دفاع مقدس در امر خیر پیشگام هستند و باید قدردان این مردم باشیم.

 دهیار روستای کته پشت با قدردانی از تلاش و زحمات دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس بیان داشت: ارتباط با نماینده مردم آمل در مجلس بسیار صمیمی است که هربار دچار مشکل می شدیم با یک تلفن مشکل ما حل می شد.

 حیدری خاطرنشان کرد: در سال 85 با پیگیری فرمانداری و دکتر یوسفیان ملا قرار شد مدرسه جدیدی در روستا ساخته شود که در سال 86 عملیات ساخت آن با نظارت اداره کل نوسازی مدارس مازندران شروع که تا زمان بهره برداری برای کلاس دانش آموزان در مشکل بودیم که حتی در بعضی از مواقع نمازخانه و کانکس را به عنوان کلاس درس استفاده می کردیم.

وی عنوان داشت: با کمک دهیاران و شوراهای مجتمع کته پشت و با مدیریت بسیار خوب آقای اردشیر که مدرسه ساخته شد و جا دارد از خانواده مرحوم حاج علی جعفرزاده و همه خیرین که به هر نحوی از بالاترین مبلغ تا یک هزارتومانی کمک کردند قدردانی شود.

حیدری اظهارداشت: خوشبختانه با پیگیری که صورت گرفت از طریق اداره کل نوسازی مدارس مازندران سیستم گرمایشی آن انجام شد.

دهیاری روستای کته پشت گفت: این مدرسه بصورت تفکیک دختران و پسران می باشد که امیدواریم با نصب دزدگیر مدرسه، آسفالت محوطه مدرسه، ساخت سرویس بهداشتی و دیگر امور بتوانیم خدمات شایسته ای را با کمک مدیریت و معلمان عزیز و زحمتکش به دانش آموزان ارائه دهیم.

 گفتنی است؛ در پایان لوح سپاس به خانواده مرحوم جعفرزاده و مدیریت سابق مدرسه آقای اردشیر اهدا و ازطرف نماینده مردم آمل در مجلس نیز قول آسفالت مدرسه داده شد.