ایجاد اشتغال برای 3 هزار و 400 نفر از مددجویان تحت پوشش

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، عبدالرضا علی‌پور در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان با بیان اینکه مهمترین برنامه کمیته امداد از ابتدای فعالیتش بر امر اشتغال‌محوری بوده است، اظهار داشت:کمیته امداد این شهرستان با پوشش 6 هزار و 700 خانوار در غالب 14 هزار نفر حدود شش درصد تراکم جمعیت این شهرستان را مورد حمایت قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد خانوار بالغ بر 5 هزار و 400 خانوار با 12 هزار نفر حقوق‌بگیر از این نهاد هستند، تصریح کرد: با توجه به فرمایش امام راحل(ره) مبنی بر اینکه کمیته امداد مدد به حیات، کار و زندگی شرافتمندانه است اکنون پذیرش این نهاد به سمت اشتغال است.

علی‌پور با تاکید براینکه طی چند سال اخیر از سوی این نهاد برای 3 هزار و 400 نفر با تخصیص تسهیلات بانکی اشتغال و خود اشتغالی ایجاد شده است، اظهار داشت: برای این مددجویان وام بانکی بالغ بر 15 میلیون تومان و برای وام امدادی نیز 15 میلیون تومان است که برای ایجاد اشتغال فراهم می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل با بیان اینکه امسال 347 نفر تعهد به ایجاد اشتغال‌زایی و معرفی به بانک‌ها را داشتیم، افزود: این شهرستان بالغ بر 4 میلیارد و 800 میلیون تومان برای انی تعداد متقاضی داشته که حدود 2 میلیارد و 220 میلیون تومان جذب صورت گرفت.

وی ادامه داد: کمیته امداد آمل با توجه به این مقدار جذب و ایجاد 374 نفر اشتغال‌زایی رتبه هیجدهم استان را به خود اختصاص داده است.

علی‌پور با اعلام اینکه کمیته امداد و بهزیستی مهمترین وظیفه‌اش پوشش‌دهی خانواده‌های محروم است و متولی فقر نیست، افزود: متولی اصلی فقر جامعه است و مسئولان امر باید به رفع این مشکل بپردازند و نگاه خود را نسبت به این دو نهاد به عنوان متولی امر تغییر دهند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل گفت: امسال با جذب اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 220 میلیون تومان برای 347 نفر از سوی کمیته امداد این شهرستان اشتغال ایجاد شد.

احمدعلی یگانه مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل با بیان اینکه درسال‌جاری بالغ بر یک‌میلیارد و 800 میلیون تومان در مرحله اول در امر ایجاد خود اشتغالی  به متقاضیان پرداخت شد گفت : متقاضیان با هماهنگی شعبات مهر اقتصاد از این مقدار تسهیلات بانکی بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه در مرحله دوم نیز به طور متمم حدود یک میلیارد تومان اعتبار به 179 متقاضی اختصاص یافته است، افزود: حداقل این اعتبار پنج میلیون تومان و سقف آن بالغ بر 30 میلیون تومان است که تاکنون به بسیجیان آملی تعلق گرفته است.

یگانه با تاکید براینکه در عرصه صنایع تبدیلی نیز بدلیل اجرای طرح اولیه استقبال از سوی متقاضیان کمتر بوده است، افزود: اما در امر اقتصاد مقاومتی تاکنون 15 نفر در بخش‌های پرورش مرغ بومی، صنایع دستی، قالی‌بافی، زنبور عسل، پرورش ماهی گرم‌آبی و سردآبی، پرورش قارچ موفق به تسهیلات بانکی شدند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل گفت: امسال بالغ بر 28 میلیارد ریال تسهیلات بانکی در دو مرحله به بسیجیان این شهرستان اعطا شد.

رئیس اداره بهزیستی آمل نیز در ادامه پرداخت وام بانکی به متقاضیان این نهاد را در ئو مرحله بیان کرد و گفت: در سال‌جاری از سوی این نهاد 15 نفر در امر خود اشتغالی و دو نفر در غالب کارآفرینی به بانک‌ها معرفی شدند.