درجلسه علنی شورای شهر آمل چه گذشت +عکس

 پایگاه خبری کمال نیوز به نقل از روابط عمومی شورای شهر آمل ؛ اسداله تورنگ رئیس شورای اسلامی شهر آمل در جلسه رسمی  که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل ، مسئولین امور مالی و واحد طراحی و نظارت شهرداری و خبرنگاران در سالن اجتماعات این شورا برگزار شد .

IMG_3067

  با بیان اینکه هیچ شهری فقط با همت و تلاش مجموعه شورا و شهرداری پیشرفت نمی کند اظهار داشت : شهروندان با مشارکت و همراهی با مجموعه شورا و شهرداری و دیگر مدیران شهری نقش مهمی در پیشرفت و آبادانی شهرها به عهده دارند .

IMG_3072

وی با اشاره به اینکه با پای کار آمدن شهروندان بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد افزود : شهروندان با مشارکت حداکثری و پرداخت عوارض ، ارائه پیشنهادات ارزنده و نقطه نظرات سازنده خود و همچنین حمایت های معنوی ، مدیران شهری را برای ساختن شهری آباد و زیبا یاری کنند .

IMG_3081

رئیس شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه که پیشنهاد اصلاح بودجه سال ۹۴ شهرداری توسط شهردار تقدیم وی شد اذعان داشت : در سال جاری با توجه به بازنشسته شدن تعدادی از همکاران شهرداری و افزایش بودجه جاری و همچنین رکود ساخت و ساز و کمبود درآمد که منجر به کاهش بودجه عمرانی شد باید این جمع تصمیم گیری کنیم تا پروژه های اولویت دار اجرا شود .

IMG_3096

وی با اشاره به اینکه در تصویب دفترچه عوارضی سال ۹۴ هیچ گونه افزایش قیمتی نداشتیم تاکید کرد : در تنظیم دفترچه عوارضی سال ۹۵ نیز باید سعی شود تا هیچ گونه افزایش قیمت نداشته باشیم و این خواست و نظر کلیه اعضای شورا می باشد .

احمد امیرسلیمانی شهردار آمل نیز در این جلسه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت : شهردار به عنوان مدیر اجرایی شهر ، مسئول اجرای طرح ها و برنامه های مصوب شوراست و خوشبختانه تاکنون هر هزینه ای که توسط شهرداری برای اجرای پروژه ها صورت گرفته همه با مجوز و هماهنگی شورا بوده است .

IMG_3104

وی با بیان اینکه بودجه سال ۹۴ برخلاف سال های گذشته متفاوت است و دلیلش به سیاست های داخل و خارج کشور بر می گردد و در مجموع این سیاست ها منجر به رونق یا عدم رونق شهر و ساختمان می شود تصریح کرد : در سال جاری در ۶ ماهه اول پروژه هایی که به بی سرانجامی منتهی می شد را با مجوز شورای اسلامی شهر تجمیع کردیم و پروژه بلوار ولایت شمالی را در دستور کار قرار دادیم تا در موعد مقرر بر اساس قولی که به شهروندان عزیز داده بودیم این پروژه را به مرحله افتتاح برسانیم و الحمدالله این پروژه که پروژه محوری سال ۹۴ بود انجام شد و در حال حاضر پیاده روسازی این پروژه در حال اجرا می باشد .

شهردار آمل ادامه داد : با توجه به اینکه بودجه سال جاری یکصد و چهار میلیارد تومان مصوب شد تاکنون حدود ۷۰ میلیارد تومان محقق شد و امیدواریم که تا پایان سال حداقل به سقف بودجه مصوب برسیم .

در پایان مقرر شد پیشنهاد اصلاح بودجه سال ۹۴ شهرداری توسط اعضای شورا بررسی و مطالعه تا در جلسه آتی تصمیم گیری شود .