همایش یاد یاران و مدافعان جنگل های شمال کشور در آمل برگزار شد+عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛ همایش یاد یاران و مدافعان جنگل های شمال کشور، با حضور پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت، مدیران استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری حضرت ولی عصر(عج) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برگزار شد.

سردار عبدالله ملکی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با بیان این که دومین همایش یاد یاران در شهر آمل برگزار شد، گفت: کتاب سردار محمدی فرمانده وقت سپاه مازندران رونمایی می شود.

وی تصریح کرد: در آمل دنبال موزه مشاهیر و حماسه ششم بهمن و جنگل بودیم و پیگیری هایی صورت گرفت که دنبال هستیم این امر محقق شود.

ملکی افزود: آمل یکی از شهرهای قدیمی ایران است و می توان تاریخ آن را به افسانه ها گره زد که می طلبد موزه ای در این شهر داشته باشیم که خواسته پیشکسوتان جهاد و مقاومت است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران ادامه داد: چهار سال در شمال کشور جنگ بود که استان مازندران در این راستا 134 شهید را تقدیم نظام اسلامی کرده است.

سردار مهدی محمدی فر، رییس سازمان پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با بیان این که ارزش های دفاع مقدس باید از سوی پیشکسوتان به نسل های آینده انتقال داده شود، گفت: امروز ضرورت انتقال ارزش های دفاع مقدس احساس می شود که باید در این راستا کوشا باشیم.

وی خاطرنشان کرد: این جمع شدن ها بسیار ارزشمند است و باید این گردهمایی ها را حفظ کرده و توسعه دهیم.

محمدی فر افزود: حماسه ششم بهمن سال 60 آمل بسیار ارزشمند است که امام راحل در وصیت نامه سیاسی الهی خویش از شهر آمل و مردم فداکار آن به نیکی یاد کردند.

رییس سازمان پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با بیان این که نیاز است کارهای فرهنگی خوبی صورت گیرد تا بتوانیم فعالیت های شایسته ای را در راستای تبیین و پاسداشت حماسه ها صورت دهیم، گفت: باید از داستان آمل یک روش و الگوی مدیریتی در بحث امنیتی، فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت جهادی به معنای آن است همه برای خدا فداکاری کنیم و می توانیم آن را از حماسه آمل یاد بگیریم.

محمدی فر ادامه داد: امروز تهدیدات نرم داریم و نیاز است با ابزار لازم در برابر نفوذ دشمنان ایستادگی کنیم و اگر آمل و آمل ها نباشد ممکن است انقلاب نباشد که باید در راستای مطرح کردن و استفاده از آن کوشا باشیم.

رییس سازمان پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با بیان این که اگر نمادها از بین برود با مشکل مواجه می شویم، گفت: 800 هزار پیشکسوت بسیجی و 750 هزار پیشکسوت نیروهای مسلح داریم که باید از این ظرفیت ها به درستی استفاده کنیم.

وی با تاکید بر این که مردم باید هوشیاری لازم در خصوص انتخابات و به خصوص مجلس خبرگان رهبری داشته باشند، افزود: ولایت فقیه تعبدی است و امروز متوجه پیام امام راحل در خصوص ولایت مطلقه فقیه می شویم.

محمدی فر تصریح کرد: پیشکسوتان باید در صحنه حاضر شده و به صورت هدف دار فعالیت کنند و نباید فراموش شوند که بدانیم غرب دکترین جدید قدرت هوشمند بر علیه نظام اسلامی تعریف کرده و رویکرد آن برخورد ایجابی با ایران است.

حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل تصریح کرد: همه مردم ما مدیون عزیزانی هستند که سالیان سال در لباس نیروهای مسلح مشغول خدمت رسانی به نظام اسلامی هستند.

وی افزود: آمل قدردان پیشکسوتان جهاد و مقاومت است که باید در راستای پاسداشت مقام والای این عزیزان و خانواده های گرانقدر شهدا کوشا باشیم.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: مدیران باید نسبت به فعالان حوزه جهاد و شهادت توجه داشته و بدانیم این حضور و مدیریت ما به برکت جانفشانی ها و خون های پاک شهدا است.

گفتنی است؛ در این همایش از کتاب مدیریت بحران در قائله جنگل های شمال کشور نوشته سردار مهدی محمدی فر و کتاب های حماسه آمل و شهدای جنگل نوشته سردار مهدی خانی رونمایی شد.