برگزاری همایش هر مسجد یک سنگر در آمل +عکس

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره اوقاف و امورخیریه آمل، همایش هر مسجد یک سنگر به مناسبت سالروز حماسه اسلامی ششم بهمن آمل و تجلیل از عوامل اجرایی اعتکاف و مدیران کاروان های اعزامی به مشهد مقدس در سالن اجتماعات مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت آستان مقدس امام زاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد.

حجت الاسلام رسول علیخانی، رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل با گرامی داشت حماسه ششم بهمن آمل تصریح کرد: این حماسه بزرگ از جایگاه ارزنده و والایی برخوردار است که ضرورت دارد در راستای پاسداشت آن کوشا باشیم که امام خمینی(ره) در وصیت نامه سیاسی الهی خویش از شهر آمل و مردم فداکار آن به نیکی یاد کردند.

وی با بیان این که سازمان اوقاف سه وظیفه اساسی مدیریت موقوفات، بقاع متبرکه و ترویج فرهنگ قرآن و قرآن آموزی را برعهده دارد، بیان داشت: مبنای کار ما سخن امام خمینی(ره) است که فرمودند موقوفه باید به حالت وقفیت باقی مانده و عمل به نیت واقف شود.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل خاطرنشان کرد: 35 هزار رقبه در آمل وجود دارد که حفظ موقوفات و اجرای نیت واقفان از اهمیت والایی برخوردار است و برای مقابله با موقوفه خواری به دنبال گرفتن سند مالکیت هستیم که اگر موقوفات در گذشته دارای سند بودند دچار مشکل نمی شدیم.

حجت الاسلام علیخانی با تاکید بر این که حقوق موقوفه را می گیریم و با کسی تعارفی نداریم، گفت: در برابر هجمه ها به هیچ وجه از صحنه خارج نشده و جلوی موقوفه خواری را می گیریم و قرار است کار جهادی کنیم و روزمرگی در رویکرد کاری ما وجود ندارد.

وی افزود: براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری باید بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی تبدیل شود که در جوار بقاع شهرستان کارهای فرهنگی قرآنی بروز اتفاق افتاده و فعالیت های شاخصی صورت می گیرد که از طرح های مختلف برای اجرای برنامه های فرهنگی قرآنی استقبال می کنیم.

حجت الاسلام اسماعیل رمضانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل با بیان این که در طول سال های اخیر مراسم معنوی اعتکاف رشد کمی و کیفی خوبی داشته و نسل جوان استقبال گسترده ای دارند، گفت: دسته جات عزاداری آمل هم به صورت باشکوه همزمان با دهه آخر صفر در مشهد مقدس حضور پیدا کردند که در این مراسم از فعالان این دو عرصه تجلیل می شود.

وی با اشاره به این که امام خمینی(ره) با کمک مردم انقلابی به وجود آورد که معادلات سیاسی را به هم زده است، بیان داشت: امروز انقلاب اسلامی جهشی به وجود آورده و صادر شده است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی به سبب شیعه گری ملت ایران است که در اتاق های فکر غرب به این امر دست پیدا کرده و رویکرد آنان در راستای مقابله با ولایت فقیه است تا بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند.

حجت الاسلام رمضانی افزود: دشمنان آمدند در راستای تضعیف ولایت فقیه و جایگاه آن گام بردارند که ضرورت دارد هوشیاری خود را حفظ کنیم که غرب سیاست هایی را در پیش گرفته تا به اهداف خود دست پیدا کند.

وی با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: دشمنان به دنبال مسموم کردن فضای انتخابات هستند و خطر به سمت ولایت فقیه است که می طلبد نیروهای ارزشی و قرآنی با بصیرت بیشتری در صحنه حضور داشته باشند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل خاطرنشان کرد: تاییدشدگان شورای نگهبان از حداقل ها برخوردار هستند ولی نیاز است افرادی اصلح را وارد مجلس خبرگان رهبری کنیم.

حجت الاسلام رمضانی بر حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای تاکید کرد و بیان داشت: هیات های مذهبی و مراکز قرآنی می توانند نقش خوبی در راستای حضور پرشور مردم در انتخابات داشته و ضرورت دارد از حمایت فرد خاصی پرهیز کنند.